fbpx
-3 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Zaatakowali, bo chcieli na alkohol

reklama
rozboj_grotha
Drugi sprawca zadawał pokrzywdzonemu razy butelką po piwie.

Jeden z klientów sklepu przy ulicy Grota, po zrobieniu zakupów, został zaatakowany  w sklepowym przedsionku przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. 

Napastnicy chcieli pieniądze na alkohol. Jeden z przestępców chwycił ofiarę za kurtkę i wyjął z kieszeni portfel z pieniędzmi i dokumentami. Drugi sprawca zadawał pokrzywdzonemu razy butelką po piwie. Dodatkowo jeden z agresorów odczytał z dowodu osobistego pokrzywdzonego jego dane personalne informując, że „ma milczeć, bo wie gdzie mieszka i się z nim rozliczy”.

Ofiara nie przestraszyła się pogróżek i zgłosiła całe zdarzenie policjantom, którzy 16 grudnia zatrzymali dwóch podejrzanych: Arkadiusza K. (30 l.) oraz Krystiana R. (26 l.). Mężczyźni zostali przewiezieni do prokuratury, gdzie złożyli wyjaśnienia i  przyznali  się do  zarzucanych  im czynów. Prokurator zastosował wobec mieszkańców Olsztyna policyjny dozór z obowiązkiem stawiennictwa w komendzie dwa razy w tygodniu. Kodeks karny za popełnienie tego czynu przewiduje karę nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też:  Zaskoczenie? Biedronka zdecydowała o zamknięciu swoich placówek w święta
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama