26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Elbląg lepszy od Olsztyna. Będzie miał basen

WiadomościElbląg lepszy od Olsztyna. Będzie miał basen
Marzenia o Centrum Szkolenia Żeglarzy musimy odłożyć. Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego poinformowało, że to projekt budowy Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu uzyskał najwyższą ocenę i elblążanie będą cieszyć się z pływalni.
Marszałek województwa Jacek Protas w komunikacie informuje, że mieszkańcy tak dużego miasta jak Elbląg, ośrodka o znaczeniu regionalnym, powinni mieć dostęp do dobrej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej a z obiektu korzystać będą także mieszkańcy okolicznych gmin oraz turyści. Na dofinansowanie budowy obiektu Urząd Marszałkowski przeznaczy kończące się pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013.
Projekt pływalni to ponad 25 mln zł (dotacja unijna to niemal 16,5 mln zł).
Przypomnijmy, że wniosek z Elbląga otrzymał 93,5 pkt. Projekt „Kontynuacja budowy całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym w Olsztynie”, którego realizacja pochłonęłaby 35,8 mln zł, otrzymał 85 punktów. Jak tłumaczył “Kurierowi Olsztyńskiemu” parę dni temu prezydent miasta Piotr Grzymowicz, elbląski projekt dostał więcej punktów m.in. za zatrudnienie, bo przewiduje więcej miejsc pracy.

 

Elbląg lepszy od Olsztyna. Będzie miał basen Piotr Grzymowicz Wiadomości
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane