fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Zgłoś leśnikom, czego potrzebujesz w lesie

reklama

Olsztyniacy mogą mieć wpływ na to, jak będzie wyglądało ponad 300 hektarów lasu sąsiadującego z osiedlami Jaroty i Pieczewo.

IMG_9829las
Kompleks leśny zostanie odcięty przez planowaną obwodnicę Olsztyna

Nadleśnictwo Olsztyn opracowuje właśnie nowy plan urządzenia lasu na lata 2015-2024. To dokument, który dla leśników jest tym samym, co miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla urbanistów. Plan urządzenia lasu też precyzyjnie opisuje, jak powinien być pielęgnowany i wykorzystywany dany kompleks leśny. W historii olsztyńskiego leśnictwa nie było jednak przypadku, aby część lasu poświęcić na rekreację. A tak chce zrobić Nadleśnictwo Olsztyn.

 – Chodzi o 300 hektarów lasu, graniczącego z południowo-wschodnią częścią Olsztyna. Ten kompleks leśny zostanie niejako odcięty przez planowaną obwodnicę Olsztyna. Chcemy więc prowadzoną na tym terenie gospodarkę leśną podporządkować przede wszystkim funkcji rekreacyjnej – tłumaczy Wojciech Abramczyk, nadleśniczy Nadleśnictwa Olsztyn.

Czytaj też:  Złodzieje aut upodobali sobie to olsztyńskie osiedle. Kolejna kradzież
reklama

Czysto rekreacyjną funkcję ma też pełnić 40 hektarowy las położony przy ulicy Turkowskiego na olsztyńskim osiedlu Pieczewo.

– Zależy nam przede wszystkim, aby propozycje, dotyczące zagospodarowania tych 340 hektarów lasu pochodziły od osób, którzy będą z niego korzystać, czyli samych mieszkańców – wyjaśnia Zbigniew Karaś, naczelnik Wydziału Zasobów i Urządzania Lasu w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. – Na propozycje i wnioski czekamy do marca 2014 roku. Można je przesyłać na adres mailowy: [email protected]

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama