fbpx
-3 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Zegar tyka: wkrótce ruszy jarmark świąteczny

reklama

12 grudnia rozpocznie się V Warmiński Jarmark Świąteczny. Miasto liczy na najazd Rosjan.

    Miasto liczy w tym roku na gości z Rosji.
Miasto liczy w tym roku na gości z Rosji.

Warmińskiego Jarmarku Świątecznego nie trzeba reklamować wśród olsztynian, bo corocznie przyciąga tłumy. W tym roku ratusz powalczył także o Rosjan z Obwodu Kaliningradzkiego.

– Postawiliśmy na kampanię internetową, ale także na tradycyjną. Reklamowaliśmy jarmark w wiodących środkach masowego przekazu w Kaliningradzie, a także na ekranach ledowych – informuje Marek Ciesielski, dyrektor ratuszowego Wydziału Kultury, Promocji i Turystyki.

reklama

Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna: – Zwróciliśmy się także z prośbą do wystawców na jarmarku, aby pamiętali o informacjach i obsłudze w języku rosyjskim.

Prócz znanych atrakcji jarmarku (program tutaj) uwagę na pewno zwróci oświetlenie, które przygotował Philips. – Liczymy na to, że przygotowane przez nas oświetlenie wydobędzie z miejskich budynków tajemnice nie znane jeszcze mieszkańcom – zapewniał Andrzej Malicki, wiceprezes zarządu oddziału Philipsa w Kętrzynie. – Przygotowaliśmy 250 opraw, które oświetlą 60 budynków Starego Miasta. I najważniejsze, to bardzo energooszczędne rozwiązanie, bo praca całego oświetlenia jest równa poborowi energii dla trzech czajników elektrycznych.

Czytaj też:  Lisek chciał zwędzić coś gospodarzowi, ale utknął w ogrodzeniu

Uroczyste rozpoczęcie jarmarku zaplanowano na 12 grudnia, na godz. 17.30.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama