26 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Większe środki na kulturę w budżecie miasta

OlsztynWiększe środki na kulturę w budżecie miasta

Nie milkną dyskusje wokół projektu budżetu miasta na 2014 rok. Po perturbacjach okazuje się, że w projekcie znajdzie się więcej pieniędzy na działanie jednostek kultury.

reklama
Prezydent Olsztyna wskazuje także, że większą zaradnością powinni wykazywać się także dyrektorzy placówek

Dzięki zmianom udało się przywrócić tegoroczny poziom finansowania samorządowym jednostkom kultury: Miejskiej Bibliotece Publicznej, Olsztyńskiemu Planetarium i Obserwatorium Astronomicznemu, Biuru Wystaw Artystycznych i Olsztyńskiemu Teatrowi Lalek, do których tym samym trafią dodatkowe 123 tys. złotych. Większe o 20 tys. zł wsparcie otrzymają Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru „Warmia”. Bez zmian pozostaną środki przeznaczone na organizację „Olsztyńskiego Lata Artystycznego”. W budżecie  zarezerwowano także 200 tys. zł na wsparcie dużego festiwalu muzycznego.

Prezydent Olsztyna wskazuje także, że większą zaradnością powinni wykazywać się także dyrektorzy placówek i jego zdaniem powinni też pozyskiwać więcej środków zewnętrznych.

reklama

 – Chylę czoła przed dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej Krzysztofem Dąbkowskim – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent miasta. – W tym roku pozyskał wiele środków od sponsorów na realizację swoich projektów i programów. Dzięki jego przedsiębiorczości udało się zaoszczędzić trochę pieniędzy i kupić dodatkowych sześć zestawów komputerowych. Dyrektor nie tylko zarządza, ale jest menadżerem, który wychodzi na zewnątrz, starając się o dodatkowe środki. I takiego postępowania oczekiwałbym od innych dyrektorów miejskich jednostek.

Po zmianach w projekcie budżetu udało się wygospodarować 0,5 mln złotych na edukację, sport i organizacje pozarządowe. Radni będą głosować projekt budżetu na sesji rady miasta 16 grudnia.

 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane