fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Olsztyn w komiksie [GALERIA]

GalerieOlsztyn w komiksie

Autor komiksów Karol Kalinowski i grafik Bartek Świątecki wybrali najlepsze komiksy o Olsztynie. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

reklama
Paulina Michalska i jej olsztyńskie serce

W Ratuszu odbył się finał konkursu „Olsztyn w obrazkach”, którą zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie. W sali Urzędu Miasta można było zobaczyć osiem wyróżnionych prac.

– Prace są czyste, proste, klarowne i wykorzystują elementy związane z Olsztynem – powiedział jeden z jurorów konkursy Bartek Świątecki.

Wyróżnione prace:

reklama

I nagroda: Paulina Michalska

Nagroda specjalna: Dawid Okoński

reklama

Autorzy prac, które zakwalifikowane zostały do wystawy pokonkursowej:

Michał Szmyt

Paulina Borysik

Izabela Perżyło

Martyna Kołosowska

Klaudia Szydłowska

Martyna Kuciejczyk

Zapytaliśmy laureatkę o to czy długo pracowała nad swoim komiksem:

– Miałam dużo koncepcji. Wybrałam jedną i w ciągu jednego weekendu. Całość zrobiłam markerami. Jest to wciąż mało popularna technika, którą chciałabym doskonalić.

Konkurs odbył się pod Patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna Piotra Grzymowicz. Wystawę będzie można oglądać w Urzędzie Miasta. W przyszłym roku zostanie przeniesiona do Państwowego Liceum Plastycznego.

Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą

Olsztyn w komiksie [GALERIA] Piotr Grzymowicz Galerie, Olsztyn, Wiadomości

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji