fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Władze miasta spotkały się z mieszkańcami Osiedla Grunwaldzkiego

reklama

Wczoraj o 18.00 w Gimnazjum nr 5 doszło do spotkania mieszkańców Osiedla Grunwaldzkiego z włodarzami miasta.

Przybyli mieszkańcy pytali władze m.in. o sposób zmniejszenia hałasu wynikającego z  dużego natężenia ruchu drogowego
Przybyli mieszkańcy pytali władze m.in. o sposób zmniejszenia hałasu wynikającego z dużego natężenia ruchu drogowego

Na rozmowy z mieszkańcami przybył m.in.: Piotr Grzymowicz – Prezydent Olsztyna, Halina Zaborowska-Boruch – II Zastępca Prezydenta, Zbigniew Gustek – zastępca dyrektora Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu oraz Magdalena Rafalska – dyrektor Biura Planowania Przestrzennego, architekt Olsztyna. Spotkanie prowadził przewodniczący Rady Osiedla – Maciej Turowski.

Przybyli mieszkańcy pytali władze m.in. o sposób zmniejszenia hałasu wynikającego z  dużego natężenia ruchu drogowego występującego na ul. Grunwaldzkiej, który jest dla nich uciążliwy. – Sytuacja ma ulec poprawie po 15 grudnia – mówi Zbigniew Gustek. – W tym dniu przewidujemy przywrócenie normalnego ruchu na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej, Armii Krajowej i Obrońców Tobruku, mimo, że prace w tym miejscu nie będą jeszcze zakończone (mają potrwać do 30 czerwca przyszłego roku). Zwiększona przejezdność ma odciążyć ul. Grunwaldzką. Natomiast, jeśli chodzi o stan jezdni, to część jak wiadomo jest odnowiona. Z kolei tam, gdzie nie ma jeszcze nowej nawierzchni, będziemy robić co w naszej mocy, aby remontować na bieżąco zniszczone fragmenty.

Czytaj też:  Zostawcie naszym dzieciom Przedszkole Szesnastka
reklama

Mieszkańców ponadto interesowało kwestia organizacji ruchu drogowego w czasie budowy linii tramwajowej i po jej ukończeniu. – Docelowo planujemy, że ul. 11 Listopada – mówi Magdalena Rafalska, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego – pozostanie dostępna dla samochodów osobowych jednym pasem z możliwością obsługi ul. Nowowiejskiego i Marii Curie-Skłodowskiej. Natomiast nie będzie dostępny dla samochodów osobowych ruch w stronę Pl. Jedności Słowiańskiej. Ten ruch będzie się odbywał ul. Pieniężnego. Pl. Jedności Słowiańskiej będzie dostępny jedynie dla komunikacji zbiorowej: autobusowej i tramwajowej.

osiedle grunwaldzka spotkanie

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama