fbpx
-7 C
Olsztyn
wtorek, 7 grudnia, 2021
reklama

Rosyjscy dziennikarze z wizytą w mieście [GALERIA]

reklama

I obdarowali prezydenta ciepłymi walonkami i starterem rosyjskiej sieci komórkowej.

Rosjanie - large
Prezydent dostał od gości ciepłe walonki i pakiet startowy rosyjskiego operatora.

Blogerzy, dziennikarze prasowi, internetowi oraz telewizyjni z Obwodu Kaliningradzkiego pojawili się w Ratuszu na spotkaniu z prezydentem. Organizatorem tej wizyty był Tomasz Omański, szef Centrum Kultury Polskiej, które ma swoje siedziby w Olsztynie i Kaliningradzie.  Spotkanie minęło w przyjaznej atmosferze i sam prezydent nieco się rozluźnił, wspominając koniec lat 70. ubiegłego wieku, kiedy w ramach praktyk pojechał do Kaliningradu… budować szpital.

– Na rozmowę telefoniczną z moją narzeczoną czekałem w budce po kilka – wspominał prezydent. – Połączenie do Olsztyna przechodziło przez centralę w Moskwie.

reklama

Prezydent nie będzie już miał tych trudności, jeśli wyjedzie do Obwodu Kaliningradzkiego. Na spotkaniu była przedstawicielka jednej z telefonii komórkowych z Rosji, która przekazała prezydentowi ciepłe walonki oraz pakiet startowy. Rosjanie, wizytując Olsztyn, sprawdzają także roaming tej sieci. Jeśli wszystko będzie działało sprawnie, to obywatele Rosji, będąc w Polsce zapłacą tylko 60 gr za min połączenia z krajem.

Czytaj też:  Bliscy śmiertelnych ofiar wypadku z udziałem łódzkiego adwokata ogłosili w internecie zbiórkę

A sami dziennikarze zaczęli rozmowę z władzami miasta z tzw. grubej rury. Padło pytanie o budżet Olsztyna o wybory prezydenckie, imprezy artystyczne organizowane w Olsztynie. Co ciekawe, sprawa olsztyńskiej seksafery dotarła także do Rosji, o czym wspomniano na spotkaniu.

Nie zabrakło akcentów humorystycznych. Do Olsztyna wraz z dziennikarzami przyjechał także zespół „Parovoz”, znany u nas z hitu „Biedronka”. Jak się okazało w programie Jarmarku Warmińskiego przewidziano występ zespołu, ale dowiedział się on o tym podczas spotkania z prezydentem. Zaskoczeni artyści nie odmówili i pojawią się u nas ponownie za kilka dni.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama