fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Rosyjscy dziennikarze z wizytą w mieście [GALERIA]

GalerieRosyjscy dziennikarze z wizytą w mieście

I obdarowali prezydenta ciepłymi walonkami i starterem rosyjskiej sieci komórkowej.

reklama
Prezydent dostał od gości ciepłe walonki i pakiet startowy rosyjskiego operatora.

Blogerzy, dziennikarze prasowi, internetowi oraz telewizyjni z Obwodu Kaliningradzkiego pojawili się w Ratuszu na spotkaniu z prezydentem. Organizatorem tej wizyty był Tomasz Omański, szef Centrum Kultury Polskiej, które ma swoje siedziby w Olsztynie i Kaliningradzie.  Spotkanie minęło w przyjaznej atmosferze i sam prezydent nieco się rozluźnił, wspominając koniec lat 70. ubiegłego wieku, kiedy w ramach praktyk pojechał do Kaliningradu… budować szpital.

– Na rozmowę telefoniczną z moją narzeczoną czekałem w budce po kilka – wspominał prezydent. – Połączenie do Olsztyna przechodziło przez centralę w Moskwie.

reklama

Prezydent nie będzie już miał tych trudności, jeśli wyjedzie do Obwodu Kaliningradzkiego. Na spotkaniu była przedstawicielka jednej z telefonii komórkowych z Rosji, która przekazała prezydentowi ciepłe walonki oraz pakiet startowy. Rosjanie, wizytując Olsztyn, sprawdzają także roaming tej sieci. Jeśli wszystko będzie działało sprawnie, to obywatele Rosji, będąc w Polsce zapłacą tylko 60 gr za min połączenia z krajem.

Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą

A sami dziennikarze zaczęli rozmowę z władzami miasta z tzw. grubej rury. Padło pytanie o budżet Olsztyna o wybory prezydenckie, imprezy artystyczne organizowane w Olsztynie. Co ciekawe, sprawa olsztyńskiej seksafery dotarła także do Rosji, o czym wspomniano na spotkaniu.

reklama

Nie zabrakło akcentów humorystycznych. Do Olsztyna wraz z dziennikarzami przyjechał także zespół “Parovoz”, znany u nas z hitu “Biedronka”. Jak się okazało w programie Jarmarku Warmińskiego przewidziano występ zespołu, ale dowiedział się on o tym podczas spotkania z prezydentem. Zaskoczeni artyści nie odmówili i pojawią się u nas ponownie za kilka dni.

Rosyjscy dziennikarze z wizytą w mieście [GALERIA] Obwód Kaliningradzki Galerie, Olsztyn, Wiadomości

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji