fbpx
-3 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Zatrzymania handlarzy narkotyków

reklama

Policja rozbiła siatkę przemytników narkotyków. Prokuratura w Olsztynie ocenia, że przestępcy przez kilka lat mogli przemycić 100 kg narkotyków.

narkotyki
Przemytnicy ukrywali narkotyki w żołądkach

Szajka handlarzy narkotyków rozbita przez współpracujące służby polskie i norweskie. Na terenie całego kraju zatrzymano 13 osób. Z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Olsztynie wynika, że siatka w ciągu kilku ostatnich lat mogła przemycić do Polski nawet 100 kg narkotyków. Przemytnicy specjalizowali się w handlu kokainą i heroiną.

Policjanci dokładnie rozpracowali gang przemytników. Wśród przestępców były osoby narodowości gruzińskiej, rosyjskiej, ukraińskiej, białoruskiej i polskiej. Z ustaleń śledczych wynika, że kurierzy przewozili narkotyki z żołądkach.

reklama

Szefem grupy był 43-leni Piot B. zamieszkały w Holandii. Jego zastępcą był 37-letni Daniel S. Był odpowiedzialny za rekrutację kurierów transportujących narkotyki. Pierwsze zatrzymania miały miejsce już w lutym. Policjanci aresztowali dwie osoby, przy których znaleziono pół kilograma marihuany i tabletki ekstazy. Po kilku tygodniach w jednym z mrągowskich hoteli zatrzymali „numer dwa” wśród siatki przemytników – Daniela S.

Czytaj też:  19-letni kierowca miał woreczek z narkotykami. Może stracić "prawko" na 15 lat

Piotr B. wpadł w ręce policji na Śląsku. Policja zatrzymała łącznie 13 osób. Piotr B i Daniel S. usłyszeli zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama