fbpx
14 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Ratusz: 5 mln złotych oszczędności na energii

OlsztynRatusz: 5 mln złotych oszczędności na energii

Nawet pięć milionów złotych zaoszczędzi w 2014 roku Ratusz na dostawach energii elektrycznej. To efekt podpisanej umowy z PGE Obrót S.A.

reklama
Urząd Miasta zaoszczędził 5 mln złotych, a całe konsorcjum Grupa UM Olsztyn niemal 12,8 mln zł.

Umowa to efekt postępowania przetargowego, w którym wzięły udział 162 podmioty z Olsztyna i województwa. W skład konsorcjum Grupa UM Olsztyn wchodzą jednostki budżetowe Urzędu Miasta (m.in. szkoły, przedszkola, OSiR, MPEC, czy PWiK), Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Urząd Marszałkowski, Radio Olsztyn, jednostki powiatu olsztyńskiego a spoza niego Gmina Orneta. Tak liczne konsorcjum umożliwia uzyskanie dużych rabatów cenowych na dostarczanie energii elektrycznej.

– Jeśli chodzi o Ornetę, to dzięki dołączeniu do tego konsorcjum jednostki budżetowe naszej gminy zaoszczędzą nawet 40 proc. kosztów – cieszył się Ireneusz Popiel, burmistrz Ornety. – Jesteśmy w tym pociągu w ostatnim wagonie, ale to bardzo dobry pociąg i zachęcałbym inne gminy, aby do niego wsiadły.

reklama
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą

Duże powody do radości ma prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Dzięki umowie w kasie Ratusza zostanie pięć milionów złotych.

– Te pieniądze są już rozdysponowane w projekcie budżetu – mówił prezydent. – Trafiły m.in. na zabezpieczenie realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego, czy na dotacje na działalność kulturalno-oświatową. Wszyscy zyskujemy tej umowie.

reklama

Co ciekawe w 2013 roku Grupa UM Olsztyn zakupiła 60 GWh za kwotę 16,8 mln złotych. W tym roku 70,6 GWh za 17,2 mln zł. W ubiegłym roku dało to oszczędność w stosunku do cennika sprzedawcy w kwocie 7,9 mln. Ale w tym już 12,8 mln zł.

Grupa UM Olsztyn powstała w 2010 roku i w jej skład wchodziło 97 podmiotów. Z roku na rok przyłączało się ich coraz więcej i teraz jest ich 162. Niewykluczone, że wkrótce się powiększy.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Wkrótce w Olsztynie otworzy się niesamowite miejsce. To projekt edukacyjny na skalę krajową
Studenci UWM wyremontowali ośrodek dla dzieci
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji