fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

22 nowe Solarisy we flocie MPK [GALERIA]

Galerie22 nowe Solarisy we flocie MPK

Ponad 23 miliony złotych kosztował Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zakup 22 Solarisów Urbino. Nowe autobusy zobaczymy w mieście już w tym tygodniu.

reklama
Niemal jedną trzecią floty MPK stanowią teraz Solarisy.

W zajezdni przy ul. Kołobrzeskiej zobaczyliśmy 17 autobusów, pozostałe pięć pojawi się w tym tygodniu. MPK kupiło 12 pojazdów dwunastometrowych i dziesięć przegubowych (18 metrów). Solarisy wyposażone są w silniki spełniające normę emisji spalin Euro 5. Wszystkie są klimatyzowane i przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Wszystkie wyposażone są w komputer pokładowy, system monitoringu, elektroniczne urządzenia informacji i obsługi pasażerów oraz układ nagłaśniający w części pasażerskiej. Co ciekawe przyciski stop, oraz przyciski otwierające drzwi zostały oznakowane dodatkowo alfabetem Braille’a. Wszystkie pojazdy zostały pomalowane w barwy stalowo-limonkowe. Kolorystyką mają współgrać z tramwajami, które pojawią się w Olsztynie, a które także dostarczy Solaris.

Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą

– W Olsztynie jest zarejestrowanych 110 tys. pojazdów – mówił Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. – Gdyby wszystkie wyjechały na raz, to chyba zabrakłoby asfaltu na naszych drogach. To, między innymi, powoduje, że powinniśmy stawiać na transport zbiorowy.

reklama

Mieczysław Królak, prezes MPK: – Mam nadzieję, że tak nowoczesne autobusy będą przyciągać mieszkańców i zachęcać ich do korzystania z komunikacji miejskiej. I znikną komentarze, które pojawiają się w letnich miesiącach, że mieszkańcy podróżują w “saunach”.

Obecny na konferencji Mateusz Figaszewski, zastępca dyrektora ds. PR Solarisa przypominał, że we flocie MPK jeżdżą już autobusy tej firmy.

reklama

– Łącznie MPK posiada już 4o pojazdów naszej marki – mówił Figaszewski. – To niemal 30 proc. taboru MPK.

Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą

Obecnie MPK dysponuje około 150 autobusami. Ich średnia wieku to 13,9 lat (bez uwzględnienia nowych Solarisów). Najstarszy autobus ma ponad 20 lat. Ostatnie nowe autobusy MPK zakupiło w 2005 roku.

Nowe autobusy będą wykorzystywane przede wszystkim na liniach: 1, 15, 25, 30, 2, 7, 9, 22, 24, 27.

22 nowe Solarisy we flocie MPK [GALERIA] mpk Galerie, Olsztyn, Wiadomości

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji