fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

Nasze województwo biedniejsze o 20 mln!

reklama

Niemal 20 mln złotych straci województwo warmińsko-mazurskie, dokładając się do budżetu województwa mazowieckiego.

sejm
Sejm przegłosował zmianę ustawy o tzw. janosikowym, pozbawiając nasze województwo niemal 20 mln złotych

Sejm przegłosował zmianę ustawy o tzw. janosikowym, pozbawiając nasze województwo niemal 20 mln złotych. Pieniądze trafią do województwa mazowieckiego na wniosek marszałka tamtego województwa Adama Struzika.

– Nasze „bardzo bogate” województwo znalazło się w czołówce regionów, które przekazać mają największe sumy dla „biednego” Mazowsza. Pragnę przypomnieć, że to w naszym regionie przypada najniższy dochód na osobę, pracownicy otrzymują najniższe płace i to u nas panuje największe bezrobocie. To wszystko przekłada się na to, że region warmińsko-mazurski jest najbiedniejszy – mówi posłanka PiS Iwona Arent.

reklama

Powodem kłopotów finansowych regionu mazowieckiego nie jest jedynie „janosikowe”. Dochody województwa mazowieckiego są wysokie, a problemy finansowe wynikają ze sposobu zarządzania województwem.

Czytaj też:  Zarząd zawiesił banery na budynku spółdzielni za pieniądze spółdzielców

– Dlaczego województwo mazowieckie mając problemy finansowe nie zracjonalizuje swoich wydatków, a sięga do kieszeni najuboższych? Firmy transportowe z siedzibą w województwie mazowieckim psują nasze drogi, ale nie płacą u nas podatków. To my nie mamy za co remontować naszych dróg. Do 15 listopada 2013 roku każda jednostka samorządowa w województwie musiała zaplanować budżet i zagospodarować ujęte w nim środki finansowe. Dzisiejsza decyzja rządu całkowicie deorganizuje wcześniejsze założenia i sprawi, że w budżetach zabraknie pieniędzy – dodaje posłanka Arent.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama