fbpx
1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Co można spalić zamiast papierosa?

reklama

Polacy najwidoczniej lubią papierosy, bo pali ich ponad 9 milionów. Większość palaczy myśli o rzuceniu, ale zawsze potrzebny jest do tego jakiś impuls. Może Światowy Dzień Rzucania Palenia będzie wystarczającym? 

chochoł papierosy
Światowy Dzień Rzucania Palenia to idealny moment na wyrzucenie paczki papierosów, którą mamy w kieszeni

Papierosy to nałóg niezdrowy i do tego pustoszący kieszeń. Około 9 milionów Polaków, to nałogowcy. Większość palaczy uważa, że odstawienie nikotyny jest dla nich zbyt trudne. Nałogowiec wypala rocznie ponad 3 tysiące papierosów. Większość rzucających zrobiła to bez wspomagania farmakologicznego.

Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Specjalne obchody tego „święta” zorganizował Samodzielny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie. Spalono przed szpitalem chochoła, który miał symbolizować nałóg nikotynowy. Do tekturowej instalacji przyklejone były zdjęcia uszkodzonych przez dym papierosowy narządów. Dyrektor placówki Irena Petryna zachęcała zgromadzonych wokół lalki:

– Wymyśliliśmy chochoła, która ma być jak marzanna i jego spalenie ma wypędzić z naszego życia nałóg, jak utopienie marzanny wypędza zimę.

reklama

Wcześniej odbyło się przekazanie sprzętu medycznego, który został zakupiony przez Fundacje „Zdrowe płuca”

– Fundacja Zdrowe płuca przekazała szpitalowi jeden aparat do EKG oraz dwie pompy infuzyjne do podawania leków. Pieniądze pochodziły ze zbiórek i 1% podatku przekazanego na rzecz naszej fundacji – powiedział wiceprezes „Zdrowych płuc”  Arkadiusz Kozłowski.

Światowy Dzień Rzucania Palenia to idealny moment na wyrzucenie paczki papierosów, którą mamy w kieszeni.

Czytaj też:  Sprzeczka klientów na stacji benzynowej przerodziła się w próbę zabójstwa
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama