fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Co można spalić zamiast papierosa?

OlsztynCo można spalić zamiast papierosa?

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Polacy najwidoczniej lubią papierosy, bo pali ich ponad 9 milionów. Większość palaczy myśli o rzuceniu, ale zawsze potrzebny jest do tego jakiś impuls. Może Światowy Dzień Rzucania Palenia będzie wystarczającym? 

Światowy Dzień Rzucania Palenia to idealny moment na wyrzucenie paczki papierosów, którą mamy w kieszeni

Papierosy to nałóg niezdrowy i do tego pustoszący kieszeń. Około 9 milionów Polaków, to nałogowcy. Większość palaczy uważa, że odstawienie nikotyny jest dla nich zbyt trudne. Nałogowiec wypala rocznie ponad 3 tysiące papierosów. Większość rzucających zrobiła to bez wspomagania farmakologicznego.

Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Specjalne obchody tego „święta” zorganizował Samodzielny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie. Spalono przed szpitalem chochoła, który miał symbolizować nałóg nikotynowy. Do tekturowej instalacji przyklejone były zdjęcia uszkodzonych przez dym papierosowy narządów. Dyrektor placówki Irena Petryna zachęcała zgromadzonych wokół lalki:

– Wymyśliliśmy chochoła, która ma być jak marzanna i jego spalenie ma wypędzić z naszego życia nałóg, jak utopienie marzanny wypędza zimę.

Wcześniej odbyło się przekazanie sprzętu medycznego, który został zakupiony przez Fundacje „Zdrowe płuca”

– Fundacja Zdrowe płuca przekazała szpitalowi jeden aparat do EKG oraz dwie pompy infuzyjne do podawania leków. Pieniądze pochodziły ze zbiórek i 1% podatku przekazanego na rzecz naszej fundacji – powiedział wiceprezes „Zdrowych płuc”  Arkadiusz Kozłowski.

Światowy Dzień Rzucania Palenia to idealny moment na wyrzucenie paczki papierosów, którą mamy w kieszeni.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze