fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Geometria ożywia śródmiejski park

OlsztynGeometria ożywia śródmiejski park

Park Centralny zmienia się w oryginalny sposób. Wkład w nowości oferowane odwiedzającym to miejsce mają nauczyciele olsztyńskiego “Plastyka”.

reklama

[Best_Wordpress_Gallery id=”24″ gal_title=”instalacja geo biont”]

Adam Cieślak i Bartek Świątecki to doskonale znani w Olsztynie artyści. Obaj są nauczycielami Państwowego Liceum Plastycznego, obaj też namacalnie zmieniają nasze miasto. Dość wspomnieć, że pod kierownictwem pierwszego z nich przygotowano odlew, na podstawie którego powstała mosiężna makieta Starego Miasta ustawiona przy starym ratuszu – przypomina olsztyński Urząd Miasta. – Tymczasem drugi jest choćby współautorem muralu zdobiącego ścianę jednej z kamienic przy ul. 11 Listopada, dodajmy – pierwszego wówczas, w 2009 roku, muralu w Olsztynie.

reklama

Teraz obaj zajęli się zieloną przestrzenią w Parku Centralnym. Właśnie ustawili tam przestrzenną instalację zatytułowaną “Geo-biont” (geo – geometria, biont – żywy organizm).

Nasza propozycja ma kontrastować  z przyrodą, dodać wyrazu temu, co organiczne – tłumaczy Adam Cieślak. – Do wykonania instalacji użyliśmy drewnianych płyt. Geometryczna, nieregularna forma rozchodzi się na obszarze około 10 na 6 metrów.

reklama

Abstrakcyjna instalacja ma być okazją dla olsztynian i przyjezdnych do zapoznania się z nowoczesnymi formami sztuki.

Opiera się na geometrycznych skupieniach i kanciastych formach, które nawiązują do futurystycznych projektów architektonicznych – dodaje Adam Cieślak. – Praca, którą stworzyliśmy, jest przede wszystkim estetyczną, kolorową wizją wyzwoloną od dominacji tematu oraz jego wpływu na ostateczny kształt dzieła.

Instalację można oglądać w Parku Centralnym między fontanną a wyjściem przy ul. 22 Stycznia. Pozostanie tam do końca września.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
27 listopada 2015 23:53

Szkaradna brzydota!

Polecane
Ogłoszenia
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji