13 C
Olsztyn
sobota, 3 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rektor UWM ministrem nauki? „Są takie prośby”.

WiadomościRektor UWM ministrem nauki? "Są takie prośby".
prof. Ryszard Górecki mógłby być kandydatem na stanowisko Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Prof. Barbara Kudrycka poinformowała o swoim odejściu ze stanowiska Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W uczelnianych i ministerialnych kuluarach mówi się od jakiegoś czasu, że mógłby ją zastąpić prof. Ryszard Górecki, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

reklama

– Polacy zasługują na to, żeby pojawili się nowi ministrowie, którzy przedstawią nowe pomysły i z nową energią przystąpią do rządzenia. Z mojego punktu widzenia potrzebny jest nowy minister w moim resorcie – mówiła minister Kudrycka podczas rozmowy w radiowej „Trójce”.

Od kilku miesięcy spekulowano, że minister opuści swoje stanowisko, walcząc o miejsce w europarlamencie, choć dziś nie chciała tego potwierdzić. Z nieoficjalnych, kuluarowych informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że prof. Ryszard Górecki mógłby być kandydatem na stanowisko Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
– Pojawiają się jakieś prośby i informacje na ten temat – potwierdził prof. Ryszard Górecki. – Czuję się jednak ojcem uczelni i uniwersytet jest dla mnie najważniejszy. Rektorem trzeba być, a ministrem się bywa.
A jeśli pojawiłaby się konkretna propozycja, np. od premiera Donalda Tuska?
– Musiałbym się zastanowić. W tej chwili ciężko cokolwiek deklarować – podsumował rektor UWM.
Na miejsce prof. Barbary Kudryckiej profesor wskazuje Marka Ratajczaka, profesora nauk ekonomicznych, podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, odpowiadającego m.in. za politykę finansową nauki i szkolnictwa wyższego, sprawy europejskie oraz współpracę z Komitetem Ewaluacji Jednostek Naukowych i Polską Akademią Nauk.
Dwa medale dla studentek UWM na prestiżowym konkursie mleczarskim
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Zaskakujący wynik? Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w rankingu światowych uczelni
Zaglądamy do środka. Już za kilka miesięcy "Kortosfera" przyjmie pierwszych gości