14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Rektor UWM ministrem nauki? “Są takie prośby”.

OlsztynRektor UWM ministrem nauki? "Są takie prośby".
prof. Ryszard Górecki mógłby być kandydatem na stanowisko Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Prof. Barbara Kudrycka poinformowała o swoim odejściu ze stanowiska Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W uczelnianych i ministerialnych kuluarach mówi się od jakiegoś czasu, że mógłby ją zastąpić prof. Ryszard Górecki, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

reklama

– Polacy zasługują na to, żeby pojawili się nowi ministrowie, którzy przedstawią nowe pomysły i z nową energią przystąpią do rządzenia. Z mojego punktu widzenia potrzebny jest nowy minister w moim resorcie – mówiła minister Kudrycka podczas rozmowy w radiowej “Trójce”.

Od kilku miesięcy spekulowano, że minister opuści swoje stanowisko, walcząc o miejsce w europarlamencie, choć dziś nie chciała tego potwierdzić. Z nieoficjalnych, kuluarowych informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że prof. Ryszard Górecki mógłby być kandydatem na stanowisko Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
– Pojawiają się jakieś prośby i informacje na ten temat – potwierdził prof. Ryszard Górecki. – Czuję się jednak ojcem uczelni i uniwersytet jest dla mnie najważniejszy. Rektorem trzeba być, a ministrem się bywa.
A jeśli pojawiłaby się konkretna propozycja, np. od premiera Donalda Tuska?
– Musiałbym się zastanowić. W tej chwili ciężko cokolwiek deklarować – podsumował rektor UWM.
Na miejsce prof. Barbary Kudryckiej profesor wskazuje Marka Ratajczaka, profesora nauk ekonomicznych, podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, odpowiadającego m.in. za politykę finansową nauki i szkolnictwa wyższego, sprawy europejskie oraz współpracę z Komitetem Ewaluacji Jednostek Naukowych i Polską Akademią Nauk.
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia