fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Prof. Jankowski uhonorowny przez białoruską uczelnię

OlsztynProf. Jankowski uhonorowny przez białoruską uczelnię

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Profesor Jan Jankowski z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt został doktorem honoris causa Państwowego Uniwersytetu Rolniczego w Grodnie na Białorusi.

Senat Państwowego Uniwersytetu Rolniczego w Grodnie nadał profesorowi ten zaszczytny tytuł za zasługi w dziele współpracy naukowej obu uczelni. Współpraca ta trwa od wielu lat a jej pokłosiem są wspólne badania naukowe, dotyczące drobiu. W ramach tej współpracy dochodzi także do wymiany studenckiej.

Profesor pochodzi z Ziemi Łomżyńskiej. W kwietniu 2012 skończył 60 lat. Ukończył Wydział Zootechniczny na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Pracę dydaktyczno-naukową rozpoczął w 1976 roku w ówczesnym Zakładzie Hodowli i Technologii Produkcji Drobiu ART w Olsztynie. Prace doktorską obronił w 1979 roku. W kolejnych latach uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego (1990) oraz tytuł naukowy profesora (1997). Pełnił funkcję prodziekana, a następnie dziekana Wydziału Bioinżynierii Zwierząt, a od 1999 roku do 2008 roku funkcję prorektora UWM. Jest autorem, bądź współautorem ponad 400 publikacji, w tym ponad 150 oryginalnych prac twórczych, w większości opublikowanych w czasopismach indeksowanych przez Journal Citation Reports.

Nauka zdalna na UWM w 2023 roku

Fot. uwm.edu.pl

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze