fbpx
1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Zapuść wąsy, walcz z rakiem prostaty

reklama
wąsy planeta 11
Dwóch członków załogi „Planety 11” dumnie prezentuje swój zarost

Męska część załogi Biblioteki Multimedialnej „Planeta 11” zapuściła wąsy. To akcja mająca na celu podniesienie wzrostu świadomości w sprawie raka prostaty.

Dwóch członków załogi „Planety 11” dumnie prezentuje swój zarost na facebookowym profilu biblioteki. Tym gestem chcą wesprzeć ogólnoświatową kampanię „Movember” (od moustache – wąsy i november – listopad). W ubiegłym roku dzięki tej kampanii udało się zebrać w Kanadzie ponad 2 mln dolarów kanadyjskich.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w „Movember” mogą się rejestrować na specjalnej stronie internetowej, także z rodzinami i przyjaciółmi. Przez miesiąc panowie mają zapuszczać wąsy, ponadto mają pamiętać o umówieniu się na wizytę do lekarza. W kampanii jest miejsce także na konkurs fotograficzny, filmowy i muzyczny.

W pierwszy dzień listopada wielu kanadyjskich deputowanych przed kamerami telewizyjnymi w budynku federalnego parlamentu w Ottawie pozbyło się dotychczasowego zarostu, by tak podkreślić publicznie, że rozpoczynają udział w Movember.

Kanadyjski „Movember” jest częścią akcji rozpoczętej w 2003 r. w australijskim Melbourne, a obecnie prowadzonej w wielu krajach świata. Organizatorzy podkreślają, że u kobiet symbolem walki z rakiem piersi jest różowa wstążka, dla mężczyzn wymyślono zaś miesiąc zapuszczania wąsów, by zwiększyć świadomość dbania o zdrowie i regularnych badań – ponieważ rak prostaty jest uleczalny w 90% przypadków, jeśli został wykryty odpowiednio wcześnie.

Czytaj też:  Syn prezydenta Grzymowicza zatrzymany przez policję? Grożą mu dwa lata więzienia
reklama

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama