fbpx
3 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Barczewo i Dobre Miasto w sieci Cittaslow

reklama
Dobre Miasto
Oba miasta spełniły wyśrubowane warunki.

Do Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow przyjęte zostały kolejne miasta z Warmii i Mazur: Barczewo i Dobre Miasto.

Polska Krajowa Sieć zadecydowała o dołączeniu dwóch regionalnych miast do sieci Cittaslow. Oba miasta spełniły wymagane kryteria m.in. polityki środowiskowej, ochrony środowiska, gościnności, promocji turystycznej, infrastruktury miejskiej. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy mają zatem pewność, że w miasteczkach, uprawnionych do posługiwania się logo Cittaslow, zagwarantowana jest lepsza jakość życia i wypoczynku. Warte podkreślenia jest, że Dobre Miasto i Barczewo już w trakcie mijającego roku angażowały się aktywnie w promocję idei Cittaslow wśród swoich mieszkańców i gości uczestnicząc w różnych działaniach jak np. ogólnoświatowej „Niedzieli Cittaslow” w ostatnią niedzielę września.

Polska Krajowa Sieć Miast Cittaslow liczy obecnie już 12 członków. Są to: Barczewo, Biskupiec, Bisztynek, Dobre Miasto, Gołdap, Lidzbark Warmiński, Lubawa, Murowana Goślina, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Reszel, Ryn.

Czytaj też:  Kara więzienia dla policjanta, który śmiertelnie potrącił motocyklistę podczas pościgu
reklama

W 1998 roku organizacja Slow Food spotkała się z burmistrzami miast Bra (Cuneo), Greve in Chianti (Florencja), Orvieto (Terni) i Positano (Salerno), aby zaproponować im utworzenie międzynarodowej sieci miast zrzeszonych w Slow Cities. Ruch Slow Cities rozrósł się do udziału kilkudziesięciu miast rozsianych po całych Włoszech i za granicą. Udział w tej organizacji oznacza konieczność poszanowania wymagań kwalifikacyjnych, jeżeli chodzi o wspieranie tradycyjnych lokalnych potraw, gościnności i roli miast w tkance miejskiej. Te społeczności zdecydowały się robić wszystko, co mogą, żeby pozwolić mieszkańcom i gościom cieszyć się ich miastami i po prostu – poprawić jakość życia.

 

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama