fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

UWM trzeci w Polsce

reklama
AZS miniaturaSportowy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zdobyli trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostw Polski.

Klasyfikacja medalowa Akademickich Mistrzostw Polski dotyczy sezonu 2012/13 i obejmuje wszystkie polskie uczelnie pod względem zdobytych medali. To druga najważniejsza, po generalnej, klasyfikacja.

Wręczenie medali i wyróżnień odbyło się na wielkiej ogólnopolskiej gali sportu akademickiego w Lublinie, na której gościli przedstawiciele najlepszych sportowych uczelni Polski. Podczas gali podsumowano dokonania sportu powszechnego i świętowano 90-lecie istnienia AZS w Lublinie. W imieniu uczelni puchar, pamiątkowe medale i dyplom z rąk Joanny Muchy – minister sportu i turystyki oraz prof. Marka Rockiego – prezesa Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego odebrał mgr Grzegorz Dubielski – kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UWM oraz mgr Tomasz Żabiński – zastępca kierownika ds. dydaktycznych.

Czytaj też:  Mężczyzna okradł sklep. Groził użyciem noża wobec pracownika ochrony

Studenci UWM w Akademickich Mistrzostwach Polski zdobyli 7 złotych medali. Lepsza od naszej uczelni okazała się tylko Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Uniwersytet Szczeciński, które zdobyły również po 7 złotych medali, ale nieznacznie więcej srebrnych i brązowych.

reklama

 

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama