fbpx
-7 C
Olsztyn
wtorek, 7 grudnia, 2021
reklama

Rzecznik GDDKiA potwierdza: Będą ronda

reklama
wezeł tomaszkowo obwodnica
Węzeł Tomaszkowo

Pojawiły się zastrzeżenia dotyczące przyszłej południowej obwodnicy. Rzecznik GDDKiA nie zaprzecza.

Budowa południowej obwodnicy Olsztyna jest jedną z najważniejszych inwestycji w regionie, na którą mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur czekali od dekad. Decyzja zatwierdzająca realizację inwestycji została bardzo pozytywnie przyjęta przez mieszkańców Olsztyna i okolic. O tym, że bez takiego rozwiązania nie ma szans na zmniejszenie natężenia ruchu w mieście widzą wszyscy poruszający się samochodami po Olsztynie. Jednak pojawiają się pytania dotyczące samego projektu. Zdziwienie wywołały umiejscowione na projekcie ronda. Chodzi o węzeł „Tomaszkowo, łączący obwodnicę z drogą S-51. Postanowiliśmy zapytać rzecznika Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Olsztynie – Karola Głębockiego. Otrzymaliśmy taką oto odpowiedź: 

Rozwiązanie zawarte w dokumentacji projektowej, dla której uzyskano decyzję ZRiD polega na zastosowaniu rond na kierunkach o małych natężeniach ruchu (jedno rondo na dk16 w kierunku zachodnim od S 51, drugie na S 51 nad obwodnicą) z tym, że skrzyżowanie kierunków głównych S 51 z obwodnicą jest dwupoziomowe (bezkolizyjne). Przewidziana jest budowa pełnego węzła (koniczyna), dopiero przy zbliżeniu się do wyczerpania przepustowości obecnego rozwiązania. 

Niestety zdecydowano się na rozwiązanie, które nie należy do najbezpieczniejszych. W takiej sytuacji może się skończyć postawieniem kolejnego czarnego punktu na mapie Polski. Pozostaje nadzieja, że jednak osoby odpowiedzialne za realizacje inwestycji zastanowią się jeszcze raz nad tym rozwiązaniem. 

reklama

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama