fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Organizacja ruchu i komunikacji w okresie Wszystkich Świętych

OlsztynOrganizacja ruchu i komunikacji w okresie Wszystkich Świętych
Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych czeka nas duża zmiana komunikacyjna.

Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na zmiany. Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych zostanie zwiększona częstotliwość kursów i długość tras autobusów na liniach obsługujących okolice olsztyńskich nekropolii. Wzmocniona obsługa pasażerów rozpocznie się już od soboty i niedzieli (26 i 27 października).

reklama

1 Listopada oraz następującą po nim niedzielę (3 listopada) ZDZiT przygotował specjalny rozkład komunikacji publicznej, który ma mieszkańcom umożliwić jak najszybsze i najwygodniejsze dotarcie na groby bliskich. Poza wydłużonymi trasami, zwiększoną częstotliwością kursów uruchomione zostaną dwie linie specjalne. Linia 96 połączy osiedle Gutkowo z cmentarzem przy ul. Poprzecznej. Linia 97 wyjedzie z osiedla Generałów dalej przez Jaroty i Pieczewo dotrze do cmentarza przy ul. Wadąskiej (w Dywitach).

Co niezmiernie istotne, to wszystkie kursy do cmentarza w Dywitach są traktowane jako przejazd w granicach Olsztyna, tak więc obowiązują wszystkie bilety jednorazowe (2,90 zł i 1,45 zł), sieciowe oraz ulgi i uprawnienia jak w mieście. Tylko w przypadku linii 17 i kursów realizowanych do Dywit należy pamiętać o skasowaniu biletu gminnego (4 zł – normalny i 2 zł – ulgowy).

reklama

Szczegóły, mapy dojazdu do cmentarzy, godziny odjazdów można znaleźć TUTAJ.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia