fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 4 grudnia, 2021
reklama

Organizacja ruchu i komunikacji w okresie Wszystkich Świętych

reklama
zmiana rozkładu IMG_8161
Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych czeka nas duża zmiana komunikacyjna.

Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na zmiany. Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych zostanie zwiększona częstotliwość kursów i długość tras autobusów na liniach obsługujących okolice olsztyńskich nekropolii. Wzmocniona obsługa pasażerów rozpocznie się już od soboty i niedzieli (26 i 27 października).

1 Listopada oraz następującą po nim niedzielę (3 listopada) ZDZiT przygotował specjalny rozkład komunikacji publicznej, który ma mieszkańcom umożliwić jak najszybsze i najwygodniejsze dotarcie na groby bliskich. Poza wydłużonymi trasami, zwiększoną częstotliwością kursów uruchomione zostaną dwie linie specjalne. Linia 96 połączy osiedle Gutkowo z cmentarzem przy ul. Poprzecznej. Linia 97 wyjedzie z osiedla Generałów dalej przez Jaroty i Pieczewo dotrze do cmentarza przy ul. Wadąskiej (w Dywitach).

Czytaj też:  W szpitalach regionu przebywa aż 199 chorych z COVID-19

Co niezmiernie istotne, to wszystkie kursy do cmentarza w Dywitach są traktowane jako przejazd w granicach Olsztyna, tak więc obowiązują wszystkie bilety jednorazowe (2,90 zł i 1,45 zł), sieciowe oraz ulgi i uprawnienia jak w mieście. Tylko w przypadku linii 17 i kursów realizowanych do Dywit należy pamiętać o skasowaniu biletu gminnego (4 zł – normalny i 2 zł – ulgowy).

reklama

Szczegóły, mapy dojazdu do cmentarzy, godziny odjazdów można znaleźć TUTAJ.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama