fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Bass Days 2013 – warsztaty gitary basowej

OlsztynBass Days 2013 – warsztaty gitary basowej
Bass day
W Olsztynie pojawią się basiści, którzy mają za sobą współpracę m.in. z Metallicą.

Bass Days 2013 to jedyne w naszym kraju spotkanie basistów i miłośników gitary basowej.  Tegoroczna edycja odbędzie się w Olsztynie.

reklama

Impreza nawiązuje do Bass Days, czyli podobnych wydarzeń doskonale znanych basistom na całym świecie, które od wielu lat odbywają się w wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. W dniach 25-27 października odbędzie się ósma edycja polskiego Bass Days, w której udział wezmą tak uznani muzycy jak Igor Saavedra i Yolanda Charles. Oprócz zagranicznych artystów udział w projekcie potwierdzili polscy wirtuozi basu – Wojciech Pilichowski, Piotr Lemańczyk, Krzysztof Ścierański i Tomasz Fulara.

Igor Saavedra to pochodzący z Chile wirtuoz, uważany za pioniera ośmiostrunowej gitary basowej i mistrz gry na gitarze basowej typu ERB. W 2011 był pierwszym południowoamerykańskim basistą oficjalnie zaproszonym do obsady Bass Player Live, najbardziej prestiżowego Bass Show w Stanach Zjednoczonych (brał również udział w edycjach 2012 i 2013). Dzielił ten zaszczyt m.in. z basistami Rolling Stones, Megadeth i Metallica, z którymi wziął udział w słynnym BPL All-Star Jam. Saavedra został również zaproszony na największy basowy show w Europie – London Bass Guitar Show – gdzie występował z basistami współpracującymi ze Stevie Wonderem, Pink Floyd, Megadeth i New Order.

reklama
Gdyńska Szkoła Filmowa rozpoczyna nauki w Olsztynie! Historyczny moment dla miasta?

Yolanda Charles znana jest z solowych projektów oraz współpracy z muzykami takimi jak Robbie Williams, BB King, Eric Clapton, Van Morrison, Mick Jagger, Sinead O’Connor i Dave Stewart. Yolanda komponuje prawie tak długo, jak gra na gitarze basowej. Pierwszy album nagrała w 2003 roku pod nazwą “MAMAYO” z gościnnym udziałem wokalistów takich jak Carleen Anderson, Shaun Escoffery, Vanessa Freeman i Mandy Lecointe. Prowadzi także warsztaty na uniwersytetach i uczelniach muzycznych w Wielkiej Brytanii.

Poza warsztatami, przeznaczonymi dla muzyków, odbędą się także koncerty, w których udział wezmą wszyscy muzycy biorący udział w Bass Days. Dodatkową atrakcja będą pokazy gitar.

reklama

Program:

25 października 2013

Koncerty
18:00 – Krzysztof Ścierański Quartet
19:30 – Pilichowski Band
21:00 – Igor Saaverda

Rozmowy o biznesie na Szlaku Świętej Warmii

26 października 2013

Kliniki
10:00 Krzysztof Ścierański
11:00 Wojtek Pilichowski
12:00 Igor Saavedra

Pokazy
13:00 Mark Bass
14:00 Mayones
15:00 Taurus
16:00 Ashdown

Koncerty
18:00 – Adam Fulara
19:30 – Piotr Lemańczyk
21:00 – Yolanda Charles

27 października 2013

Kliniki
10.00 Adam Fulara
11.00 Piotr Lemańczyk
12.00 Yolanda Charles

Miejsce:

Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe UWM
ul. Benedykta Dybowskiego 11.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
„Biblioteczka Świętej Warmii” wyróżniona w konkursie „Róża Regionów”
Rozmowy o biznesie na Szlaku Świętej Warmii
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji