fbpx
3 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Konkurs „Muzyk – pierwsza klasa” w Olsztynku

reklama
Muzyk
Impreza z regionalnej przerodziła się w wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim.

66 solistów i dwa zespoły kameralne zgłosiły się do trzeciej edycji konkursu instrumentalnego „Muzyk – pierwsza klasa”, który organizuje Powiatowa Szkoła Muzyczna w Dywitach. Przesłuchania konkursowe rozpoczną się 24 października, o godz. 10.00 w sali koncertowej gimnazjum w Olsztynku.

 „Muzyk – pierwsza klasa” to jedyny w Polsce konkurs dla absolwentów pierwszych klas szkół muzycznych. Pomysłodawcą konkursu był Janusz Ciepliński, dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach.

– Celem konkursu jest mobilizacja do występów publicznych młodych wykonawców i umożliwienie zaprezentowania zdobytych umiejętności przed szerszą publicznością – mówi Janusz Ciepliński.

reklama

W zamyśle konkurs miał mieć charakter regionalny, ale tegoroczna edycja pokazuje, że inicjatywa PSM w Dywitach przerodziła się w wydarzenie ogólnopolskie. Po pierwsze do trzeciej edycji zgłosiło się w tym roku blisko 70 młodych muzyków (absolutny rekord!), po drugie zaś uczestnicy konkursu wywodzą się z całej Polski m.in. z Warszawy, Łomży, Ostrołęki, Olsztyna, Bielska Podlaskiego, czy Suwałk.

Czytaj też:  Podano ile osób z COVID-19 jest w szpitalach pod respiratorem w naszym regionie

– Tak naprawdę zgłoszeń było dużo więcej, ale ze względu na ograniczenie czasowe musieliśmy odmawiać kolejnym chętnym – mówi Janusz Ciepliński. – Cieszę się, że nasz konkurs wzbudza coraz większe zainteresowanie w kraju.

Przesłuchania konkursowe odbędą się już w czwartek 24 października w godz 10-16.30 w sali koncertowej gimnazjum w Olsztynku, gdzie mieści się siedziba jednej z trzech filii PSM w Dywitach. Ogłoszenie wyników i koncert laureatów rozpocznie się tego samego dnia o godz. 18.

 

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama