fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Konkurs „Muzyk – pierwsza klasa” w Olsztynku

OlsztynKonkurs „Muzyk – pierwsza klasa” w Olsztynku
Muzyk
Impreza z regionalnej przerodziła się w wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim.

66 solistów i dwa zespoły kameralne zgłosiły się do trzeciej edycji konkursu instrumentalnego „Muzyk – pierwsza klasa”, który organizuje Powiatowa Szkoła Muzyczna w Dywitach. Przesłuchania konkursowe rozpoczną się 24 października, o godz. 10.00 w sali koncertowej gimnazjum w Olsztynku.

reklama

 „Muzyk – pierwsza klasa” to jedyny w Polsce konkurs dla absolwentów pierwszych klas szkół muzycznych. Pomysłodawcą konkursu był Janusz Ciepliński, dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach.

– Celem konkursu jest mobilizacja do występów publicznych młodych wykonawców i umożliwienie zaprezentowania zdobytych umiejętności przed szerszą publicznością – mówi Janusz Ciepliński.

reklama

W zamyśle konkurs miał mieć charakter regionalny, ale tegoroczna edycja pokazuje, że inicjatywa PSM w Dywitach przerodziła się w wydarzenie ogólnopolskie. Po pierwsze do trzeciej edycji zgłosiło się w tym roku blisko 70 młodych muzyków (absolutny rekord!), po drugie zaś uczestnicy konkursu wywodzą się z całej Polski m.in. z Warszawy, Łomży, Ostrołęki, Olsztyna, Bielska Podlaskiego, czy Suwałk.

– Tak naprawdę zgłoszeń było dużo więcej, ale ze względu na ograniczenie czasowe musieliśmy odmawiać kolejnym chętnym – mówi Janusz Ciepliński. – Cieszę się, że nasz konkurs wzbudza coraz większe zainteresowanie w kraju.

reklama

Przesłuchania konkursowe odbędą się już w czwartek 24 października w godz 10-16.30 w sali koncertowej gimnazjum w Olsztynku, gdzie mieści się siedziba jednej z trzech filii PSM w Dywitach. Ogłoszenie wyników i koncert laureatów rozpocznie się tego samego dnia o godz. 18.

 

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji