17 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 Maj, 2019
reklama

Kolejna linia olsztyńskiego tramwaju. Zobacz wizualizacje

Strona główna Wiadomości Kolejna linia olsztyńskiego tramwaju. Zobacz wizualizacje
reklama

Trzy warianty zostały przygotowane na zlecenie ratusza przez gdańskie biuro projektowe. Pierwsze spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami odbędzie się na początku marca. 

Planowana przez miasto rozbudowa sieci tramwajowej ma polegać na połączeniu Jarot i Pieczewa z fabryką Michelin oraz z węzłem przesiadkowym przy dworcu PKS/PKP. Poza tym rozbudowana i odpowiednio wyposażona ma być zajezdnia tramwajowa. Ratusz stara się o dofinansowanie projektu z unijnej kasy.

reklama

Jak zapowiadano, urzędnicy chcą skonsultować trzy przygotowane warianty z mieszkańcami – z tym że olsztynianie nie będą mieli wpływu na wybór trasy nowych linii tramwajowych. Będą mogli zabrać głos w kwestii m.in. przestrzeni na pieszych, rowerzystów czy samochodów osobowych oraz zagospodarowania zieleni.

Swoje opinie można zgłaszać na Platformie Konsultacji Społecznych (TUTAJ) lub przyjść na spotkanie otwarte – pierwsze z nich odbędzie się 1 marca (wtorek) o godz. 17 w Szkole Podstawowej nr 34 przy ul. Herdera, a drugie dzień później – 2 marca (środa) o godz. 17 – w ratuszu, w sali 219.

W ramach inwestycji:

 • powstanie dwutorowa linia tramwajowa stanowiąca uzupełnienie nowej linii tramwajowej,
 • przebudowana zostanie pętla Pieczewo i Tęczowy Las na węzeł integracyjny, uwzględniający ruch tramwajowy, autobusowy, samochodowy, pieszy i rowerowy wraz z budową miejsc postojowych dla samochodów osobowych,
 • zmianie ulegnie układ drogowy poprzez niezbędną przebudowę istniejących ulic wzdłuż projektowanej linii tramwajowej wraz z infrastrukturą oraz ze skrzyżowaniami ulic przylegającymi do trasy linii tramwajowej (przebudowa skrzyżowań, przejść dla pieszych, przystanków, chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych),
 • powstanie infrastruktura piesza i rowerowa (budowa ścieżek rowerowych, parkingów rowerowych i chodników).

wizulizacja tramwaj 2 linia

reklama
reklama

6 KOMENTARZE

 1. bardzo dobrze ze magistrat chce rozbudowac siec tramwajow w olsztynie tylko ze nasi kierowcy jezdza bardzo nrwowo i czaotycznie pakuja sie na skrzyzowaniach w tramwaj byc moze budowa obwodnicy poprawi albo zmniejszy ilosc pojazdow w miescie wtedy bedzie dobrze

  • Daniel, w ramach inwestycji tramwajowej przecież będzie przeprowadzona wymiana nawierzchni….
   Poza tym, w Olsztynie wcale nie ma tragicznych ulic.
   Pojeździj po Polsce 🙂 Porównaj.

   Pzdr

   • Gdyby tram szedł wzdłuż Leonharda i Towarowej i… A właśnie, a może niech wykorzystają stare tory od Gałązki czy tam nawet wcześniej, do Cementowej? Sporo ludzi tam pracuje, obłożenie by było.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma