31 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Otwarty nabór do ZPiT “Kortowo” i chóru

WiadomościOtwarty nabór do ZPiT "Kortowo" i chóru
nabor (Small)
Występy w akademickich sekcjach to nie tylko zabawa, ale szansa na zagraniczne wyjazdy

ZPiT “Kortowo”, chyba najsłynniejsza z sekcji kulturalnych Akademickiego Centrum Kultury UWM, organizuje nabór do swojego zespołu.

reklama

Studenci, którzy chcą rozpocząć przygodę w tym zespole, mogą sprawdzić swoje siły 22 października, o godz. 20 w sali fitness Pływalni UWM.  Zespół nie szuka tylko tancerzy, bo mile widziani będą także studenci, którzy grają na instrumentach muzycznych.

– Na nabór warto się wybrać, jeśli posiada się umiejętności gry na jakimś instrumencie lub po prostu kocha się taniec. Dołączenie do ZPiT Kortowo daje możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi, których łączy wiele pasji, nie tylko śpiew i taniec, ale również podróżowanie czy zabawianie tańcem innych – mówi Karolina Spiel, studentka, tancerka ZPiT “Kortowo”. – Zespół dał mi możliwość zwiedzenia wielu miast w Polsce, ale również wyjazdu do innych krajów jak: Litwa, Cypr, Turcja, Macedonia, Grecja czy Węgry. Dodatkowym plusem jest możliwość wykazania osiągnięć artystycznych podczas ubiegania się o Stypendium Rektora. Jednak najważniejsze są systematyczne spotkania na treningach z ludźmi z zespołu, traktuję to jak miłe oderwanie się od codzienności.

Nabór ogłosił także chór im prof. W.Wawrzyczka. Selekcja potrwa dwa dni (21 października, godz. 20-21 oraz 23 października godz. 20-21) i odbędzie się przy ul. M. Oczapowskiego 11 (sala 212).

reklama

W obu przypadkach studenci mogą liczyć na rozwój swoich zainteresowań, ale także bonusy związane z członkostwem w ww. sekcjach. “Kortowo” często wyjeżdża na zagraniczne występy, a Chór kusi możliwością nauki śpiewu, emisji głosu, teorii muzyki, występami w kraju i poza jego granicami, dodatkowymi punktami do stypendium, czy zgrupowaniem pod żaglami na Mazurach.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane