26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

7 mln zlotych na rozbudowę budynku biblioteki

Olsztyn7 mln zlotych na rozbudowę budynku biblioteki
Siedziba główna WBP przy ul. 1 Maja

Mimo że czytelnictwo w Polsce systematycznie leci w dół, to w Olsztynie tego nie widać. Taki wniosek można wysunąć, przyglądając się kolejnej inwestycji w mieście – budowie nowego skrzydła Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

reklama

Siedziba główna WBP przy ul. 1 Maja dostanie nowe skrzydło, którego budowa pochłonie siedem milionów złotych. Na razie na inwestycję wydano dwa miliony, które pochodziły z kasy warmińsko-mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz ze środków Ministerstwa Kultury. Aby zrealizować ten ambitny projekt władze WBP będą starały się o wsparcie (5 mln złotych) z funduszy norweskich.

Do końca roku ma zostać zakończona budowa do tzw. stanu surowego, zamkniętego. Powstanie zadaszenie, okna i drzwi.

reklama

Nowe skrzydło biblioteki ma mieć powierzchnię 1,3 tys. metrów i znajdą się w nim: sala konferencyjna na 120 osób, mniejsze sale szkoleniowe, zostanie przeniesiona do budynku biblioteka dla dzieci i młodzieży „Piątka” (obecnie przy ul. Żołnierskiej). Co ciekawe, w nowym skrzydle zaplanowano także pokoje gościnne. To tam mają nocować goście zapraszani przez WBP na wieczory autorskie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i WBP otrzyma dofinansowanie z funduszy norweskich, to w nowym skrzydle będziemy mogli zagościć pod koniec 2015 roku.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane