fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 13 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kolejne pieniądze na kulturę. Zgłoś swój projekt

290 tys. złotych przeznaczono na dofinansowanie organizacji wydarzeń kulturalnych. Będzie też okazja do skonsultowania składanych projektów.

To już drugi w tym roku konkurs związany z wydarzeniami kulturalnymi. Tym razem do podziału są pieniądze na organizację wydarzeń kulturalnych, promowanie lokalnej twórczości i debiutów artystycznych oraz popularyzację różnorodności kulturowej Olsztyna (pobierz ogłoszenie o konkursie TUTAJ).

Na pierwsze z zadań zarezerwowanych jest 200 tys. złotych, na drugie 50 tys., a na ostatnie 40 tys. – wyliczają ratuszowi urzędnicy. – To całe spektrum działań, od festiwali, koncertów, przez spotkania, konferencje po wydawnictwa. Termin składania ofert mija 4 marca.

Zanim jednak dokumenty trafią do ratusza, warto wybrać się na specjalnie zorganizowane konsultacje. Będzie można dowiedzieć się więcej na temat warunków składania ofert oraz skonsultować przygotowany projekt.

Spotkanie odbędzie się w czwartek (25 lutego). Do biblioteki Planeta 11 przy al. Piłsudskiego 38 można przyjść między godz. 14 a 17. Na pytania odpowiedzą pracownicy Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków oraz Biura ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

W ramach poprzedniego konkursu – na edukację poprzez kulturę (TUTAJ) – wpłynęło 86 wniosków. Właśnie trwa formalno-merytoryczna ocena zaproponowanych zadań. Po zakończeniu tego etapu powołana zostanie komisja, która wybierze te najlepsze. W tym przypadku do podziału jest 190 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...