fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 11 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Uzależnij się… od bycia fit

Odpowiednia dieta, ruch, dbanie o swój rozwój – do wyrabiania zdrowych nawyków chcą zachęcić mieszkańców stolicy regionu uczennice jednego z olsztyńskich liceów. Pomóc ma realizowana przez nie w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii” akcja. 

„Bycie fit uzależnia” to już kolejny projekt społeczny licealnej młodzieży z Olsztyna, zachęconej praktyczną olimpiadą, w której mogą wziąć udział studenci i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Jaka jest historia projektu „Bycie fit uzależnia” wyjaśniają jego autorki – Magda, Asia i Kasia z II klasy liceum działającego w ZSO nr 7 w Olsztynie.

Inspiracja – szybkie życie i zła dieta

Obecnie coraz większym problemem społeczeństwa zarówno starszego, jak i młodszego jest lekceważenie nawyków żywieniowych oraz spadek aktywności fizycznej, który jest jednym z czynników wywołujących choroby, np. otyłość. Ludzie żyją w pośpiechu i bardzo często zapominają o podstawowych posiłkach, które są bardzo ważne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Coraz więcej młodzieży nie zwraca uwagi na to, co je i prowadzi zły tryb życia. Ogromnym problemem dzisiejszych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest zmniejszająca się z roku na rok liczba uczniów ćwiczących na lekcjach wychowania fizycznego. W dzisiejszych czasach szczególnie popularna stała się ,,figura modelek”, tzn. wychudzona sylwetka. Wiele młodych dziewczyn głodzi się oraz stosuje nieodpowiednie diety, co wpływa na pogłębianie się chorób takich jak anoreksja czy bulimia. Lekceważenie tych problemów może mieć negatywne skutki w dalszym rozwoju każdego człowieka.

Cel projektu – bądź fit!

Nasz projekt ma uświadomić społeczeństwu, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają zdrowie i sport. Chcemy pokazać wam, że bycie fit naprawdę uzależnia i przynosi pozytywne efekty. Uprawianie sportu może być dla nas przyjemnością, a także korzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Nie zapominajmy także o zdrowym odżywianiu się, które jest istotne również w prowadzeniu właściwego trybu życia. Naszym zadaniem będzie organizowanie wydarzeń publicznych, współpracując ze sportowcami oraz specjalistami z dziedziny dietetyki, którzy zmotywują nas do podjęcia wszelkich działań. Nasz projekt odnosi się zarówno do młodzieży, jak i do osób starszych.

Aktywnie także w szkole 

Spotkanie dotyczące projektu „Bycie fit uzależnia” odbyło się w auli ZSO nr 7 w Olsztynie. Po wstępnej prezentacji projektu odbył się występ taneczny w wykonaniu absolwentów szkoły – Rafała Milcewicza oraz Pawła Parciaka. Nie zabrakło także wykładu na temat zdrowego odżywiania i najczęściej popełnianych przez nas błędów w ustalaniu diety – wygłosiła go Agnieszka Kościjańczuk, nauczycielka wychowania fizycznego i dietetyk. Na zakończenie spotkania zaprezentowały się dwie grupy taneczne pod przewodnictwem Rafała Milcewicza: „RDS Świeżaki” oraz „RDS United”.

Fotorelacja ze spotkania – Alicja Kosińska.

Więcej o projekcie znajdziecie TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...