21 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

W piwnicy chował marihuanę i nielegalne papierosy

EłkW piwnicy chował marihuanę i nielegalne papierosy

Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Ełku za posiadanie narkotyków i nielegalnego towaru bez polskich znaków akcyzy.

reklama

Ełccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej mieli podejrzenie, że 34-letni mieszkaniec miasta może posiadać środki odurzające. Gdy zapukali do mieszkania mężczyzny, ten wpuścił ich do środka, twierdząc, że nie ma żadnych narkotyków. Policjanci przeszukali zajmowany przez niego lokal i piwnicę, gdzie znaleźli łącznie ponad 20 gramów suszu roślinnego, z których można przygotować co najmniej 40 porcji narkotyku, przyrządy służące do hodowli konopi indyjskich oraz 160 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

34-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty za posiadanie przyrządów do nielegalnego wytwarzania środków odurzających oraz za wykroczenie skarbowe polegające na przechowywaniu wyrobów akcyzowych nieoznaczonych wymaganymi znakami akcyzy. Jeśli podejrzenia policjantów się potwierdzą, po przeprowadzeniu specjalistycznych badań zostaną mu również przedstawione zarzuty za posiadanie marihuany. Ełczaninowi mogą teraz grozić kara do 3 lat pozbawiana wolności oraz poważne konsekwencje finansowe.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane