12 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Za slalom na krajowej „16” grozi mu więzienie

OstródaZa slalom na krajowej "16" grozi mu więzienie

Ostródzcy policjanci ruchu drogowego, monitorując sytuację na DK16, zauważyli samochód, którego kierowca miał problem z jazdą wyłącznie swoim pasem ruchu. Jak się okazało, Piotr A. miał prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. 

reklama

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (23.02) po godz. 15 na drodze krajowej nr 16 w okolicy miejscowości Stare Jabłonki. Uwagę ostródzkich policjantów ruchu drogowego, którzy kontrolowali sytuację na drodze, zwrócił samochód, którego kierowca zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, przekraczając podwójną linię ciągłą. Kierowca opla został natychmiast zatrzymany przez patrol. Badanie stanu trzeźwości 39-latka wykazało, że Piotr A. miał prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na okres nawet 10 lat.

Ukarany mandatem został 37-latek, który na hulajnodze przekroczył prędkość o 17 km/h
reklama

Tylko od stycznia tego roku na warmińsko-mazurskich drogach policjanci ujawnili 468 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
17-latek uciekał BMW przed policją, by go nie złapali zgasił światła