22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Bohaterski policjant wyniósł 64-latka z pożaru

Lidzbark WarmińskiBohaterski policjant wyniósł 64-latka z pożaru

Funkcjonariusz z 12-letnim stażem uratował życie mężczyźnie, który przebywał w płonącym domu. Poszkodowany z poparzeniami I i II stopnia trafił do szpitala w Lidzbarku Warmińskim. 

reklama

Do pożaru doszło dzisiejszej nocy (18.02) w miejscowości Czarny Kierz w powiecie lidzbarskim. Jeden z mieszkańców wsi powiadomił oficera dyżurnego o pożarze w mieszkaniu sąsiada. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Przed palącym się budynkiem stał mężczyzna, który oznajmił funkcjonariuszom, że w środku jest jedna osoba. Sierż. sztab. Artur Gudaniec, mimo niebezpieczeństwa, wbiegł do pomieszczeń znajdujących się na parterze. W związku z tym, że nikogo nie znalazł, postanowił wejść na poddasze. W zadymionym i palącym się pomieszczeniu zauważył siedzącego pod drzwiami rannego mężczyznę, który nie był w stanie się ruszać. Policjant wziął go na ręce i wyniósł na zewnątrz, ratując mu życie. Po chwili przyjechali strażacy, którzy zaczęli gasić pożar.

Poszkodowany 64-latek z poparzeniami I i II stopnia trafił do szpitala w Lidzbarku Warmińskim.

reklama

Jak mówią jego przełożeni, to nie pierwsza tego typu interwencja w karierze sierżanta. Nie dalej jak kilka tygodni temu policjant ratował ofiary wypadku drogowego w Markajmach.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane