fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

22. rocznica śmierci Mariana Bublewicza

Olsztyn22. rocznica śmierci Mariana Bublewicza

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W piątek (20.02) miną 22 lata od śmierci polskiego kierowcy wyścigowego i rajdowego z Olsztyna. 

reklama

Stolica Warmii i lokalni miłośnicy sportów motorowych nie zapominają o tragicznie zmarłym Marianie Bublewiczu, wicemistrzu Europy w rajdach samochodowych. W piątek 20 lutego, w 22. rocznicę jego śmierci, członkowie Olsztyńskiego Klubu Motorowego złożą kwiaty na grobie kierowcy. Uczestnicy zbiorą się w południe przy starym ratuszu w Olsztynie (Stare Miasto), skąd przejadą kolumną na Cmentarz Komunalny przy ul. Poprzecznej. Oprócz członków OKM w uroczystości wezmą udział sympatycy Mariana Bublewicza oraz przedstawiciele Automobilklubu Polski Warszawa, którego olsztynianin był członkiem.

Urodzony w 1950 roku w Olsztynie Marian Bublewicz był jednym z najlepszych polskich kierowców rajdowych przełomu ostatnich dwóch dekad XX wieku. Zdobywca 20 tytułów mistrzowskich w Polsce i wicemistrz Europy z 1992 roku zmarł 20 lutego 1993 w Lądku-Zdroju z powodu obrażeń odniesionych w wypadku podczas rajdu.

reklama

Pamięć o olsztyńskim kierowcy jest jednak nadal żywa. Od 2000 roku działa Fundacja im. Mariana Bublewicza, której jedną z fundatorek jest córka kierowcy i polska posłanka, Beata Bublewicz. Jego imię nosi również m.in. Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie. Od 2007 organizowany jest Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama