fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Kolejna ofiara zdradliwego lodu. 55-latek chciał skrócić sobie drogę do domu

reklama

Mimo licznych apeli służb mundurowych cały czas dochodzi do wypadków na zamarzniętych akwenach w regionie. Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce na jednym z mikołajskich jezior, gdzie pod mężczyzną załamał się lód. Niestety, mimo natychmiastowej akcji ratunkowej 55-latek zmarł. Udało się natomiast uratować mieszkańca Kętrzyna, który leżał na zamarzniętym jeziorze 20 m od brzegu. 

W sobotę (14.02) około godz. 15 oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na Jeziorze Mikołajskim pod mężczyzną zarwał się lód. Na miejsce zdarzenia pojechali mikołajscy policjanci, wezwano również pogotowie ratunkowe, funkcjonariuszy straży pożarnej oraz ratowników MOPR. Ratownicy poduszkowcem dotarli do mężczyzny, pod którym załamał się lód. Wyciągnęli 55-latka i rozpoczęli akcję reanimacyjną. Niestety, mimo podjęcia natychmiastowych działań nie udało się przywrócić czynności życiowych mężczyzny. Policjanci w rozmowie ze świadkami tego zdarzenia ustalili, że mężczyzna szedł po zamarzniętym jeziorze, gdyż chciał skrócić drogę do domu.

Do kolejnego zdarzenia na zamarzniętym akwenie doszło w niedzielę (15.02) około godz. 6. Oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy od przypadkowego przechodnia otrzymał informację, że na jeziorku miejskim leży człowiek. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci oraz straż pożarna, którzy 20 metrów od brzegu zauważyli leżącego na lodzie mężczyznę. Po kilkuminutowej wspólnej akcji udało się ściągnąć pijanego 22-latka na brzeg. Wyziębiony mężczyzna został zabrany do szpitala.

reklama

Jak podkreślają funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, mimo wielu ostrzeżeń, akcji prewencyjnych, patroli oraz nieszczęśliwych wypadków, do których dochodzi na terenie całego kraju, w dalszym ciągu amatorów chodzenia po lodzie nie brakuje. Mimo że nie ma przepisów, które zabraniałyby wchodzenia na lód, to jednak policjanci nieustannie apelują o ostrożność, zdrowy rozsądek i nieryzykowanie własnym życiem.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze