19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Olsztynianie tłumnie oddawali krew. Centrum Krwiodawstwa z nadwyżką

OlsztynOlsztynianie tłumnie oddawali krew. Centrum Krwiodawstwa z nadwyżką

Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w stolicy Warmii dziękuje mieszkańcom za zaangażowanie i odzew na społeczne apele. Olsztyńska placówka, która jeszcze na początku stycznia informowała o pilnej potrzebie uzupełnienia zapasów, teraz ma nadwyżkę krwi.  

reklama

W ostatnich dniach w lokalnych mediach pojawiło się kilka apeli o oddawanie krwi potrzebującym mieszkańcom, m.in. potrąconemu 22-latkowi i walczącemu o życie policjantowi. Olsztynianie nie pozostali bierni i tłumnie odwiedzali olsztyńskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Dzięki temu miejskie RCKiK ma pełne zapasy, a nawet więcej niż potrzeba: – Pragniemy z całego serca podziękować za bezcenny dar – krew – którym podzieliliście się w ostatnim czasie, nie będąc obojętnymi na tragedię potrzebujących tego leku ludzi. Z pomocą mediów i portali społecznościowych spotkaliśmy się z niespotykanym odzewem z Waszej strony, oddaliście bardzo dużo potrzebnej krwi. Z tego powodu chcielibyśmy Was prosić o wyrozumiałość: aktualnie posiadamy nadwyżkę krwi, po jej przetworzeniu nie możemy jej zbyt długo magazynować i przechowywać. Dlatego też chcielibyśmy prosić Was, głównie krwiodawców posiadających dodatnie grupy krwi, o przerwę i zaplanowanie oddania krwi w późniejszym terminie. Zachęcamy do zrobienia przerwy na regenerację organizmu i zapraszamy serdecznie wkrótce.  

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie na bieżąco informować o zapotrzebowaniu na krew poszczególnych grup w olsztyńskiej placówce.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Fghyhg
14 lutego 2015 17:32

Taki apel/podziękowanie może zniechęcać… Nie mozna oddać tej nadwyżki w rejony gdzie są braki poprostu , czy w całej Polsce jest aktualnie nadwyżka wszystkich grup?? Watpię …

kat37 0Rh-
14 lutego 2015 10:39

Centrum powinno byc otwarte w sobote przynajmniej do 15 i w niedziele również wiekszosc ludzi ma wolne i z checia by przyszła.

Polecane