fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Pływacy z Olsztyna najlepsi w Polsce

reklama

Drużyna z olsztyńskiego Zespołu Placówek Edukacyjnych zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskich zawodach pływackich niepełnosprawnych.

Krakowska Gala Halliwick Polska odbyła się 7 lutego i po raz pierwszy została zorganizowana w naszym kraju. Olsztyn reprezentowała na niej drużyna z Zespołu Placówek Edukacyjnych w składzie: Marcin Grajewski, Kamil Koralewski, Krzysztof Kaźmierczak, Aleksander Kwiatkowski, Filip Niewiadomski i Michał Urbanek. Wszyscy startowali na dystansie 25 m.

Wysiłki młodych olsztyńskich sportowców zaowocowały zdobyciem pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej. Nie był to jednak jedyny sukces ZPE w Krakowie – najlepszym uczestnikiem zawodów został wybrany członek olsztyńskiego zespołu, Filip Niewiadomski.

reklama

Uczniowie przygotowywali się do startu przez ostatnie pół roku. Co tydzień ćwiczyli pod okiem nauczycieli: Joanny Biłat-Lachowskiej, Agnieszki Skindel-Bieńkowskiej, Łukasza Kowalskiego i Krzysztofa Zająca, którzy jako pierwsi na Warmii i Mazurach zdobyli uprawnienia Hallwick, opracowanej w Anglii metody nauki pływania, dostosowanej do potrzeb i umiejętności dzieci niepełnosprawnych.

Krakowskie zawody podsumowały projekt „Organizacja zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych”, finansowany przez Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce i Urząd Miasta w Olsztynie.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze