fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Milion złotych dla Stomilu? Klub przedstawia swoje oczekiwania

OlsztynMilion złotych dla Stomilu? Klub przedstawia swoje oczekiwania

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W czasie piątkowego (30.01) spotkania z władzami miasta przedstawiciele klubu Stomil Olsztyn dyskutowali o tym, jak samorząd może wspomóc olsztyńską piłkę w tak trudnym dla niej momencie.

W spotkaniu w ratuszu wzięli udział m.in. Robert Kiłdanowicz, prezes Stomilu, Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna oraz Halina Ciunel, przewodnicząca rady miasta. Najważniejszym jego punktem było zaprezentowanie oczekiwań Stomilu wobec rządzących miastem, które miałyby pomóc wyjść olsztyńskiej piłce z kryzysu. Władze Stomilu zawarły je w czterech punktach:

– Miasto oddłuża klub kwotą 500 000 złotych i zawiązuje Spółkę Akcyjną z prywatnymi inwestorami, negocjując swój wkład (do 30 czerwca 2015 r.).

– Miasto inwestuje w 2015 roku kwotę 500 000 zł w boiska treningowe (1 boisko naturalne i 1 boisko ze sztuczną nawierzchnią) – rewitalizacja zaplecza infrastruktury terenów treningowych na błoniach stadionu przy al. Piłsudskiego.

Znakomity start strzelca z Olsztyna

– Stomil w sezonie 2015/2016 rozgrywa swoje mecze w Ostródzie na stadionie spełniającym wymogi licencyjne I Ligi oraz Ekstraklasy.

– W latach 2016 – 2018 stadion Stomilu jest modernizowany etapami z wykorzystaniem funduszy: unijnych, centralnych, własnych, począwszy od oświetlenia, aż po podgrzewaną murawę.

Samorządowcy zadeklarowali pomoc dla klubu, podkreślając jednak przy tym, że część pracy musi zostać wykonana przez sam klub, m.in. przygotowanie biznesplanu dotyczącego założenia spółki akcyjnej, a także zawarcie ugody z wierzycielami klubu. Prezydent Grzymowicz nie widzi także konieczności, aby piłkarze Stomilu rozgrywali spotkania ligowe w Ostródzie (taki pomysł padł ze strony OKS), ponieważ już w przyszłym tygodniu ma zostać ogłoszony zwycięzca przetargu na budowę oświetlenia stadionu w Olsztynie. Jego wykonawca będzie miał na zamknięcie projektu 120 dni. Jeśli nie zostanie zakończony do końca kwietnia, klub nie będzie mógł rozgrywać w Olsztynie meczów ligowych.

W Choszczewie na festynie zebrano 7,5 tys. zł na węgiel

Po styczniowym wypowiedzeniu umowy sponsorskiej przez Galerię Warmińską olsztyński Stomil był zmuszony do złożenia wniosku o upadłość. I choć miasto deklaruje ze swojej strony pomoc i wsparcie, prezes klubu podkreśla, że wciąż istnieje zagrożenie, że Stomil nie przystąpi do rundy wiosennej.

JC

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze