Olsztyn
niedziela, 8 września, 2024

Żeglarstwo lodowe – Polak mistrzem świata po raz dziewiąty

OlsztynŻeglarstwo lodowe - Polak mistrzem świata po raz dziewiąty

W ukończonych własnie bojerowych mistrzostwach świata klasy DN w kanadyjskim Kingston (Ontario) bezapelacyjnie królowali Polacy. Pięciu z nich znalazło się w pierwszej 10. turnieju, w tym trzech na podium. Najlepszy na świecie, już po raz 9., okazał się mrągowianin Karol Jabłoński.

Turniej został rozegrany w dniach w dniach 24-28 stycznia i był wyjątkowo udany dla Polaków. Z zajęcia najwyższego miejsca na podium może się ponownie cieszyć Karol Jabłoński z Bazy Mrągowo – to już jego 9. tytuł mistrza świata. Polskie nazwiska pojawiły się także na pozostałych miejscach medalowych – drugie zajął  Robert Graczyk z MKŻ Mikołajki, a na trzecim uplasował się Michał Burczyński z AZS Olsztyn.

Wysokie wyniki uzyskali również inni żeglarze z Polski – Tomek Zakrzewski oraz Kuba Schneider. Pierwszy z nich, zawodnik MKŻ Mikołajki, zamknął pierwszą turniejową piątkę, a jego kolega z Bazy Mrągowo zakończył bojerowe zmagania na 9. pozycji.