fbpx
-1 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo matki

reklama

Sąd Rejonowy w Braniewie na wniosek prokuratora oraz braniewskich policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 31-letniego Krzysztofa S. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo matki. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tragicznego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (26.01). Gdy, po odebraniu zgłoszenia o awanturze, patrol policji zjawił się w jednym z braniewskich mieszkań, zastał w nim mężczyznę i zakrwawioną kobietę. Policjanci obezwładnili podejrzanego, a następnie przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanej. Po chwili na miejsce przyjechał także zespół pogotowia, który przejął czynności ratownicze. Mimo 30-minutowej reanimacji lekarz stwierdził zgon 57-latki.

Do późnych godzin na miejscu pracował policyjny zespół dochodzeniowo-śledczy z technikiem kryminalistyki, prokuratorem oraz biegłym z zakresu medycyny sądowej. Zgromadzony przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Krzysztofowi S. zarzutu zabójstwa 57-letniej matki. Mężczyzna nie przyznał się do winy. W środę (28.01) Sąd Rejonowy w Braniewie na wniosek prokuratura oraz braniewskich policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 31-latka na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj też:  Kierowca Fiata stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo
reklama

JC