fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 20 października, 2021
reklama

Ruszyły zapisy do ogólnopolskiego festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego

reklama

W olsztyneckim I Liceum Ogólnokształcącym trwają przygotowania do 8. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki i Poezji im. Jacka Kaczmarskiego, który zaplanowano na 13 marca 2015. Na chętnych czekają do 2 marca.

Festiwal kierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i o ich uczestnictwo zabiega Dorota Linkiewicz, polonistka z LO I im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku: – Liczymy, że dzięki festiwalowi rozbudzimy w uczestnikach chęć odkrywania głębi i przesłania poezji Jacka Kaczmarskiego. Dla tego artysty niezwykle istotny był język, a szczególnie istotna możliwość prowadzenia dialogu. Z tego powodu chcemy podkreślić znaczenie słowa i wskazać na szczególną wartość dialogu w naszej komunikacji i byciu w świecie. Jackowi Kaczmarskiemu najtrwalszy pomnik wzniesiemy nie ze spiżu ani z uchwał sejmowych, ale wsłuchując się w jego pieśni, czytając jego wiersze, poznając jego dorobek pisarski. Bo dla tego artysty z Bożej łaski pierwsze i najważniejsze zawsze było Słowo.

W festiwalu można wziąć udział w trzech kategoriach: zespół/solista, recytacja, praca plastyczna. Organizatorom zależy na autorskich interpretacjach twórczości. – Tak, jak chciał Jacek Kaczmarski: „niech sobie znajdą własny temat i niech go wyśpiewają sami. Inaczej zdradzą wielbiciele, że nie pojęli ze mnie wiele” – cytuje barda Solidarności Dorota Linkiewicz.

reklama

Tegoroczna impreza została objęta Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Telewizji Polskiej oraz Warmińsko–Mazurskiego Kuratora Oświaty. Organizatorzy udostępnili już regulamin konkursu, a także kartę zgłoszeniową.

W ubiegłym roku w Festiwalu Piosenki i Poezji im. Jacka Kaczmarskiego wzięło udział prawie 40 wykonawców.

JC

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze