fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 7 grudnia, 2022
reklama

Olsztyn będzie współpracować z warszawskim WAT-em

OlsztynOlsztyn będzie współpracować z warszawskim WAT-em

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W poniedziałek (26.01) stycznia 2015r. został podpisany w Warszawie trójstronny list intencyjny o współpracy pomiędzy Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, miastem Olsztynem oraz III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie.

Dokument podpisali reprezentujący poszczególne strony: J.M. Rektor gen. bryg. prof. dr. hab. inż. Zygmunt Mierczyk (WAT), Małgorzata Bogdanowicz – Bartnikowska, zastępca prezydenta miasta, oraz Danuta Gomolińska, dyrektor III LO w Olsztynie.

Współpraca ma się opierać na współpracy w zakresie działań na rzecz rozwoju i edukacji młodzieży, propagowania wiedzy politechnicznej z zakresu wojskowości oraz przygotowania przyszłych kadr na potrzeby polskiej nauki, gospodarki i społeczeństwa. W ramach porozumienia warszawska uczelnia obejmie nad III Liceum patronat naukowy. Ponadto WAT zobowiązał się m.in. do:

– współpracy z innymi szkołami ponadgimnazjalnymi w Olsztynie,

– prowadzenia zajęć pokazowych przez nauczycieli akademickich oraz udzielania konsultacji i pomocy w opracowywaniu zajęć w liceum,

– współdziałania w organizowaniu konkursów i imprez o charakterze popularno-naukowym dla uczniów i studentów (olimpiady, sesje, festiwale nauki, dni otwarte itp.),

– współorganizowania imprez sportowo-rekreacyjnych i turystycznych oraz spotkań kulturalno-historycznych,

– zapraszania uczniów klas maturalnych do udziału w akademickich kołach naukowych.

Miasto natomiast zapowiedziało stworzenie warunków organizacyjnych i wspierania liceum w działaniach zmierzających do realizacji i rozwoju współpracy z WAT. Sama szkoła, która była inicjatorem przedsięwzięcia, zobowiązała się do propagowania wśród uczniów oferty studiów akademii oraz zachęcania studentów do udziału w spotkaniach naukowych, kulturalnych i imprezach patriotycznych organizowanych na terenie liceum.

JC

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze