1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Aktywni ciałem i młodzi duchem. Nagrody dla Pozytywnych Seniorów

OlsztynAktywni ciałem i młodzi duchem. Nagrody dla Pozytywnych Seniorów

Fundacja Inicjatyw Społecznych i Rzecznik Praw Osób Starszych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w ramach realizowania projektu na rzecz osób w podeszłym wieku, wręczą w najbliższą niedzielę (25.01) nagrody najaktywniejszym seniorom uczęszczającym na spotkania Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

reklama

„PS – Pozytywny Senior” – pod taką nazwą Fundacja Inicjatyw Społecznych realizowała zadania w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Projekt zakładał przełamanie panujących w społeczeństwie stereotypów na rzecz osób starszych.

Spotkania promocyjne projektu, które odbywały się w murach Uniwersytetów Trzeciego Wieku w naszym województwie, pokazały, że polski senior niczym nie odbiega od tych prężnie działających na Zachodzie. Dowodem na to było także ponad 100 zgłoszeń, dokonanych przez ich słuchaczy w ramach konkursu na najbardziej aktywną seniorkę i seniora UTW. Wybrane sylwetki, wyłonione spośród wszystkich zgłoszeń, prezentowano w cyklu artykułów prasowych.

reklama

Jak stwierdza Stanisław Brzozowski, Rzecznik Praw Osób Starszych w naszym regionie, przełamywać stereotypy dotyczące osób starszych mogą i powinni sami seniorzy: – Ci, co walczą o swoje i potrafią swego dopiąć. Co sami sobie wybierają zajęcie, idą tam, gdzie chcą, decydują, płacą i wymagają. Znajdziemy ich w uniwersytetach trzeciego wieku, których na Warmii i Mazurach jest już ponad 50. Ale państwo też musi zrozumieć, że dla wszystkich będzie lepiej, gdy dłużej pozostaniemy „na chodzie”. Powoli do tego dochodzi – w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, powstał już nawet Departament Polityki Senioralnej. Nie da się już nie zauważać, że 20 proc. Polaków to dziś osoby po sześćdziesiątce.

Projekt realizowany jest we współpracy ze Stanisławem Brzozowskim, który wraz z prezesem zarządu Fundacji Inicjatyw Społecznych, Grzegorzem Sokołowskim, już w najbliższą niedzielę (25.01) wręczy nagrody najbardziej aktywnym seniorom, wyłonionym w konkursie, podczas gali w olsztyńskiej Galerii Warmińskiej. Uwieńczeniem działań FIS będzie również wydanie kalendarza z sylwetkami 12 najbardziej aktywnych seniorów.

reklama

JC

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne