fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 7 grudnia, 2022
reklama

Olsztyńska młodzież mobilizuje – biegaj z Run 4 Fun!

OlsztynOlsztyńska młodzież mobilizuje - biegaj z Run 4 Fun!

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Tegoroczni maturzyści XI Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie przygotowują projekt „Run 4 Fun”, chcąc zarazić olsztynian swoją największą pasją – bieganiem.

We wrześniu ruszyła ogólnopolska olimpiada dla uczniów szkół średnich pod hasłem „Zwolnieni z teorii”. Biorą w niej udział również uczniowie z XI LO w Olsztynie, którzy będą w ten sposób promować w stolicy Warmii swoje hobby – bieganie.

Organizatorzy projektu „Run 4 Fun” mają zamiar przekonać olsztynian, że uprawianie sportu, tak ważne zwłaszcza przy dzisiejszym siedzącym trybie życia, to najprostszy sposób na poprawę zdrowia, pozyskanie niewyczerpanych zapasów pozytywnej energii, a także niezwykła okazja na poprawienie swojej kondycji nie tylko fizycznej, ale i psychicznej: – Chcemy przekonać młodzież z naszego miasta, że można spędzać wolny czas nie tylko przed ekranem monitora czy telewizora – mówią uczniowie XI LO. Mimo iż projekt jest zaadresowany głównie do młodzieży, organizatorzy „Run 4 Fun” zapewniają, że zarówno młodsza, jak i starsza część olsztyńskiej społeczności znajdzie w nim coś dla siebie.

Poseł Arent wraz z władzami Stomilu w Ministerstwie Sportu zabiegali o poprawę warunków olsztyńskiego sportu

Wszyscy zainteresowani będą na bieżąco informowani o projekcie na jego stronie (TUTAJ) i na portalach społecznościowych – Facebooku i Instagramie. Pojawią się tam m.in. ciekawe i profesjonalne artykuły, oparte na wiedzy doświadczonych biegaczy czy terminarze biegów. Nie zabraknie również licznych konkursów.

„Kurier Olsztyński” objął patronat medialny nad wydarzeniem.

JC

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze