8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

WOŚP w Olsztynie: Będzie się działo

OlsztynWOŚP w Olsztynie: Będzie się działo

23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Także w Olsztynie impreza angażuje dziesiątki wolontariuszy, partnerów wydarzenia i, przede wszystkim, członków olsztyńskiego sztabu WOŚP-u.

reklama

Na czwartkowej (8.01) konferencji prasowej poświęconej olsztyńskiemu finałowi Orkiestry można było poczuć przedsmak czekających nas w stolicy Warmii atrakcji, a będzie w czym wybierać. Nie zapominajmy, że wszystkie mają jednak wspólny cel – zbiórkę funduszy na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Bogusława Trepanowska, koordynatorka ds. wolontariatu w olsztyńskim sztabie: – Na terenie miasta będzie działać 450 wolontariuszy. Każdy z nich będzie wyposażony w puszkę i identyfikator i tylko oni będą upoważnieni do zbierania pieniędzy dla Orkiestry. W tym roku 10 osób zostanie również wyposażonych w terminale, dzięki którym będzie można wspomóc fundację także poprzez płatność kartą.

reklama

Ci wolontariusze będą nosić specjalne kamizelki, a każda osoba, która zdecyduje się na taką formę płatności, otrzyma wydruk z serduszkiem, potwierdzający wpłynięcie funduszy na konto fundacji. Jak podkreśliła szefowa olsztyńskich wolontariuszy: – Po raz kolejny zaznaczamy, że zbiórka pieniędzy, jak co roku, będzie się odbywała jedynie w przestrzeni miejskiej, a nie w mieszkaniach.

Wszelkie działania WOŚP-u w Olsztynie odbywać się będę tradycyjnie przy wsparciu władz miejskich: – Samorząd od samego początku wspiera działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zbiera fundusze dla najbardziej potrzebujących. Postaramy się zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa, tak, aby każdy mógł wesprzeć w tym szczytnym celu Orkiestrę – zapewniał na konferencji Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

reklama

wosp grzymowicz

Tegoroczny finał w Olsztynie odbędzie się przy wsparciu m.in. Galerii Warmińskiej: – Cały czas zgłaszają się do nas kolejne osoby, które chciałyby wspomóc WOŚP, więc nie wykluczamy, że zaczniemy trochę wcześniej. Od samego poranka zapraszamy do Galerii Warmińskiej – zachęcał Robert Jurga, menedżer ds. marketingu. Wśród przedstawianych przez Maję Dzieciątek, szefową olsztyńskiego sztabu WOŚP, partnerów znaleźli się również m.in. agencja ochrony D.S. Fokus, restauracja „Zakątki Europy”, Państwowa Szkoła Muzyczna w Olsztynie, stowarzyszenie Kąpiący się Zimą, Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych WSP im. J. Korczaka, Szkoła Podstawowa nr 15, Biblioteka Abecadło, Fundacja „Stare Buty” czy Przewozy Regionalne.

Zaplanowanym w ramach finału wydarzeniom będą również towarzyszyć licytacje, w których będzie można zdobyć m.in. piłki z podpisami Zbigniewa Bońka i Marcina Możdżonka, koszulki z autografem Joanny Jędrzejczyk i Roberta Lewandowskiego, rajd z Krzysztofem Hołowczycem i wiele innych wartościowych gadżetów.

Program finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie podawaliśmy TUTAJ. Informacje dotyczące imprezy są też na bieżąco publikowane na Facebooku i stronie internetowej olsztyńskiego sztabu WOŚP-u.

JC

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
CIEKAWY
8 stycznia 2015 18:11
Popularne
Ogłoszenia