-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Listy gończe i podrobione polisy – weekend na przejściach granicznych

GołdapListy gończe i podrobione polisy - weekend na przejściach granicznych

W ostatnich dniach (2-4.01) drogowe przejścia graniczne Warmii i Mazur przekroczono prawie 55 tys. razy. Weekend minął na granicy spokojnie, poza pojedynczymi incydentami.

reklama

Jednym z nich było ujawnienie na przejściu granicznym w Grzechotkach poszukiwanego listem gończym Rosjanina – dopiero po opłaceniu zaległej kary grzywny mógł kontynuować podróż. W Bezledach natomiast podróżujący do Polski obywatel Rosji odpowie za posługiwanie się sfałszowanym dokumentem po tym, jak przedstawił funkcjonariuszowi do kontroli granicznej prawdopodobnie podrobioną polisę ubezpieczeniową OC.

Nie zabrakło także, niestety, agresywnych podróżnych – w Gołdapi obywatel Litwy został zatrzymany za znieważenie funkcjonariusza publicznego – oraz tych, którzy mieli przy sobie nielegalne substancje. Na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim, niedaleko od granicy państwa, patrol skontrolował osobowe audi zarejestrowane w powiecie olsztyńskim, a obok pojazdu stało trzech młodych mężczyzn. Jeden z nich posiadał w folii aluminiowej marihuanę i lufkę do jej palenia. Właściciel narkotyku został zatrzymany. Może mu grozić do trzech lat pozbawienia wolności.

Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali 23-latka z rzadko spotykanym narkotykiem
reklama

Jak informuje Straż Graniczna, większość odprawionych podróżnych w tych dniach stanowili Rosjanie, którzy wybrali się do Polski na weekendowy odpoczynek. Najwięcej osób z Obwodu Kaliningradzkiego, bo aż 80 proc. z ogółu odprawionych cudzoziemców, stawiło się w piątek i sobotę (2-3.01) na kierunku wjazdowym do Polski. Niedziela była dla nich czasem powrotów.

W tym czasie Straż Graniczna wydała 16 decyzji o odmowie wjazdu do Polski z powodu braku ważności i kompletności dokumentów niezbędnych do przekroczenia granicy.

reklama

JC

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Mężczyzna posiadał ponad 200 gramów suszu roślinnego, kiedy to został zatrzymany przez funkcjonariuszy