fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Policjanci przechwycili kontrabandę. Straty Skarbu Państwa sięgają 80 tys. złotych

Policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili w samochodzie 1500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Sprawę przejęli funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą, którzy w mieszkaniu i garażu kierowcy znaleźli jeszcze więcej nielegalnego towaru. Straty Skarbu Państwa wyceniono na kwotę ponad 80 tys. złotych. 44-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego odpowie za przestępstwo.

W miniony czwartek (18.02.2016) na trasie Jeziorany – Barczewo policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opla. Kierowca przewoził w bagażniku 1500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze na co dzień zwalczający przestępczość gospodarczą z KMP w Olsztynie, którzy wraz z kierowcą pojechali do miejsca jego zamieszkania. Tam również policjanci znaleźli nielegalny towar. W sumie zabezpieczonych zostało około 5 tys. paczek papierosów.

Wstępnie ustalono, że straty Skarbu Państwa wynoszą ponad 80 tys. złotych.

44-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego został zatrzymany. Po przesłuchaniu usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa karno-skarbowego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, która nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...