1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

UWM nie wyda na limuzynę 270 tys. złotych

OlsztynUWM nie wyda na limuzynę 270 tys. złotych

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie nie kupi limuzyny wartej 270 tys. zł i unieważnia przetarg.

reklama

Kilka tygodni temu władze uniwersytetu zorganizowały przetarg na zakup nowego auta osobowego (TUTAJ). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że auto miało być luksusowe. W specyfikacji przetargowej określono m.in., że auto ma być wyposażone m.in. w czujniki deszczu, sześciocylindrowy silnik, kamerę na podczerwień, funkcję rozpoznawania pieszych i zwierząt po zmroku. Silnik miał mieć moc minimum 218 KM.

Ostatecznie swoje oferty złożyły dwie firmy. Wygrał olsztyński dealer  samochodowy Auto Wimar Warmia-Palmowski, którego oferta opiewała na 270 tys. złotych. Dealer dostarcza samochody marki audi, więc prawdopodobnie uczelnia kupiłaby to właśnie auto. Do zakupu jednak nie dojdzie, bo jak informuje Gazeta Wyborcza, przedstawiciel dealera sam… wystąpił o unieważnienie przetargu.

Już niedługo poznamy Belfra UWM 2022
reklama

UWM mimo olbrzymiego zadłużenia tłumaczył zakup nowego auta rosnącymi kosztami utrzymania obecnego samochodu (również audi).

reklama
reklama
reklama
reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Politechnika WWWA
2 kwietnia 2015 09:32

UWM- najgorszy „uniwerek” w Polsce, fabryka bezrobotnych dla osób, które nie maja ambicji aby studiować na porządnej uczelni. Widzę że „władza uwm-owska” panoszy się jak szlachta. Tragedia

Anonimowo
1 kwietnia 2015 00:28

1

Popularne
Już niedługo poznamy Belfra UWM 2022