28 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Miasto trzyma rękę na tramwajowym pulsie

OlsztynMiasto trzyma rękę na tramwajowym pulsie

Dwa tygodnie po powołaniu zespołu roboczego ws. nadzoru nad projektem tramwajowym w ratuszu odbyło się spotkanie wszystkich służb miejskich dotyczące przebiegu prac. 

reklama

W Urzędzie Miasta spotkali się przedstawiciele policji, straży miejskiej, straży pożarnej, inspektoratu nadzoru budowlanego, pogotowia i drogowcy, by zdać raport. – Musi być stały kontakt pomiędzy wszystkimi służbami, trzeba zrobić wszystko, by wykonawcy przestrzegali zaplanowanych organizacji ruchu i dbali o bezpieczeństwo mieszkańców – mówił Piotr Grzymowicz. Służby porządkowe po kolei raportowały, z jakimi problemami spotykają się podczas codziennych obchodów komisji, która wizytuje place budowy i sprawdza, czy wszystkie pozwolenia są przestrzegane oraz omawiały, jakie działania podejmują, by ułatwić przechodniom i kierowcom poruszanie się w tych rejonach.

Zespół został powołany dwa tygodnie temu na wniosek Obywatelskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która zwróciła się do prezydenta z prośbą o zwiększenie dozoru nad wykonawcami, którzy nie zawsze stosowali się do obowiązujących organizacji ruchu drogowego. Podjęto decyzję o codziennych wizytacjach na placach budowy, w których uczestniczą służby porządkowe, przedstawiciele drogowców i inspektorów z Urzędu Miasta Olsztyna.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Cezary Albert
29 marca 2015 07:16

POjebów nie sieja sami się rodzą – odnośnie POjebanych komentarzy.

Eleonora
28 marca 2015 16:23

Nie rób mi złudnej nadziei kłamliwy “Andrzejku”. Wiem, że to nie możesz być ty. Sama cię utopiłam. A ty Marcin możesz już nie wracać do domu. Chcesz zrobić ze mnie wariatkę, ale ja się nie dam.

Polecane