7 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Olsztynie dyskutowali na temat współczesnej demokracji

GalerieW Olsztynie dyskutowali na temat współczesnej demokracji

W środę (18.03) w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Współczesne Oblicza Demokracji Bezpośredniej”. Organizatorem wydarzenia było Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego „Votum” działające przy Wydziale Prawa i Administracji UWM.

reklama

W Olsztynie dyskutowali na temat współczesnej demokracji Kortowo Galerie, Olsztyn, Wiadomości

Celem naukowego spotkania była analiza zagadnień związanych z partycypacją obywateli oraz ich udziałem w życiu publicznym poprzez różne instytucje, występujące zarówno w polskim prawie, jak i te, które swój wyraz znajdują w prawie ustrojowym pozostałych współczesnych państw.

reklama

Obrady podzielone zostały na trzy sesje plenarne. Pierwszy blok koncertował się wokół unormowań gwarantujących stosowanie form demokracji bezpośredniej w państwach całego globu. Kolejny skupiał się na kwestiach partycypacji finansowej i lokalnej, a ostatni dotyczył szeroko pojętej tematyki weta ludowego zarówno w Polsce, jak i w innych państwa europejskich. Po każdym bloku tematycznym uczestnicy konferencji brali udział w dyskusji.

Nowy rok akademicki studenci UWM rozpoczną w nowym budynku

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów i doktorantów z większości ośrodków prawniczych z całego kraju.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Dzieci oszalały gdy dziwny "pies" wszedł do szkoły. Czegoś takiego jeszcze nie było
Nowy rok akademicki studenci UWM rozpoczną w nowym budynku