fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 20 października, 2021
reklama

W Olsztynie dyskutowali na temat współczesnej demokracji

reklama

W środę (18.03) w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Współczesne Oblicza Demokracji Bezpośredniej”. Organizatorem wydarzenia było Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego „Votum” działające przy Wydziale Prawa i Administracji UWM.

Invalid Displayed Gallery

reklama

Celem naukowego spotkania była analiza zagadnień związanych z partycypacją obywateli oraz ich udziałem w życiu publicznym poprzez różne instytucje, występujące zarówno w polskim prawie, jak i te, które swój wyraz znajdują w prawie ustrojowym pozostałych współczesnych państw.

Obrady podzielone zostały na trzy sesje plenarne. Pierwszy blok koncertował się wokół unormowań gwarantujących stosowanie form demokracji bezpośredniej w państwach całego globu. Kolejny skupiał się na kwestiach partycypacji finansowej i lokalnej, a ostatni dotyczył szeroko pojętej tematyki weta ludowego zarówno w Polsce, jak i w innych państwa europejskich. Po każdym bloku tematycznym uczestnicy konferencji brali udział w dyskusji.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów i doktorantów z większości ośrodków prawniczych z całego kraju.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze