0
3.8 C
Olsztyn
piątek, 19 grudnia, 2025
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Dorośli napadli na 11-latka. Powód? Nowy smartfon

ElblągDorośli napadli na 11-latka. Powód? Nowy smartfon

Policjanci z Elbląga zatrzymali dwóch braci w wieku 20 i 33 lat, którzy napadli na 11-letniego chłopca i zabrali mu telefon komórkowy. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Grozi im 12 lat pozbawienia wolności. 

reklama

Do zdarzenia doszło 6 marca około godz. 14, gdy chłopiec wracał ze szkoły do domu. Sprawcy wiedzieli, że ma nowy smartfon i obserwowali chłopca. Wsiedli za nim do autobusu, a gdy wysiadł na ul. Królewieckiej, został zaatakowany. Jeden z nich przyduszał dziecko, a drugi plądrował mu kieszenie. Zabrali mu telefon o wartości kilkuset złotych i uciekli. Na szczęście chłopiec nie odniósł żadnych obrażeń i zaraz powiadomił rodziców, którzy zaalarmowali policjantów.

Śledztwo kryminalnych i analiza zapisu autobusowego monitoringu pozwoliły wytypować podejrzanych. W środę (18.03) o godz. 6 policjanci operacyjni weszli do jednego z mieszkań w Elblągu. Tam zatrzymali dwóch braci – 20-letniego Bartosza A. i 33-letniego Dariusza. Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Nie stawiali oporu i byli bardzo zaskoczeni. Jak się okazało, mieli już na swoim koncie włamanie i rozbój. Dalsze ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły odzyskać skradziony telefon w jednym z lombardów na terenie Elbląga. Za rozbój grożą im kary do 12 lat więzienia.

reklama

Warmińsko-mazurscy policjanci uczulają: należy pamiętać, że przed podarowaniem dziecku telefonu trzeba ustalić z nim kilka zasad korzystania z aparatu. Aby nie doszło do kradzieży, należy najpierw rozważyć, czy telefon jest niezbędny naszemu dziecku w szkole. Nie należy wyposażać, zwłaszcza młodszych dzieci, w drogi sprzęt. Trzeba nauczyć dziecko, jak ma pilnować swoich rzeczy w szkole (gdzie przechowywać, co zrobić podczas zajęć wychowania fizycznego, na basenie, itp.). Co bardzo ważne, przypominajmy swoim pociechom, aby nie chwaliły się telefonem na ulicy i w szkole. Przypominamy rodzicom i nauczycielom, że w przypadku zauważenia pod szkołą podejrzanych osób nie należy zastanawiać się, kim one są, tylko zadzwonić pod 997. Policjanci przyjadą na miejsce, aby ich wylegitymować i sprawdzić.

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Jak serwery GTA 5 Roleplay stały się fenomenem kulturowym

Dlaczego ludzie są zafascynowani odgrywaniem ról?

Psychologia przyciągania uwagi: dlaczego lubimy tych, których lubimy

Podstawowe czynniki wpływające na atrakcyjność.

Prawdziwy sekret płynnego streamowania

Profesjonalne posunięcie dla kinomaniaków.

Jak działa zawór antyskażeniowy?

W instalacjach wodociągowych, zarówno przemysłowych, jak i tych spotykanych w budynkach mieszkalnych, istotną rolę odgrywa ochrona jakości wody.

Rzut monetą, algorytm czy tarot? Jak naprawdę podejmujemy decyzje w 2025 roku

Algorytmy, losowość i proste odpowiedzi „tak” lub „nie”. Psychologia decyzji w 2025 roku i powód, dla którego szukamy prostoty w świecie nadmiaru.

Maryla Rodowicz wystąpi w maju na Plaży Kortowskiej!

Królowa polskiej estrady zaśpiewa podczas Kortowiady 2026.

Kursy maturalne z biologii i chemii w Olsztynie

Dlaczego warto korzystać z kursów maturalnych?

Jak wspierać organizm przy intensywnym treningu?

Odpowiednio dobrane preparaty mogą stanowić praktyczne wsparcie codziennego stylu życia.

Bransoletki męskie – jak je nosić i z czym łączyć?

Coraz więcej panów sięga po dodatki, które podkreślają ich styl i charakter.

7 pomysłów na prezent pod choinkę dla niej

Kup coś, co wywoła uśmiech i zainspiruje.
reklama
reklama