reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Czerwone światło nie dla samochodów ciężarowych?

OlsztynCzerwone światło nie dla samochodów ciężarowych?

Niektórzy kierowcy poruszający się po Olsztynie uważają najwyraźniej, że sygnalizacja świetlna ich nie obowiązuje – szczególnie jeśli poruszają się po drodze pojazdem o większych gabarytach. Przedstawia to z pewnością sytuacja zarejestrowana na nagraniu z kamery samochodowej, którą przesłał naszej redakcji Czytelnik. Przedstawia ona skrzyżowanie al. Warszawskiej z ul. Tuwima. Jadące od strony centrum samochody – ciężarowy oraz […]

Niektórzy kierowcy poruszający się po Olsztynie uważają najwyraźniej, że sygnalizacja świetlna ich nie obowiązuje – szczególnie jeśli poruszają się po drodze pojazdem o większych gabarytach.

reklama

Przedstawia to z pewnością sytuacja zarejestrowana na nagraniu z kamery samochodowej, którą przesłał naszej redakcji Czytelnik. Przedstawia ona skrzyżowanie al. Warszawskiej z ul. Tuwima. Jadące od strony centrum samochody – ciężarowy oraz dostawczy – wjechały na nie mimo palącego się dla nich czerwonego światła i dużego natężenia ruchu na ulicach, powodując zagrożenie na drodze. – Kierujący pojazdem ciężarowym oraz busem ewidentnie popełnili wykroczenie drogowe, które zgodnie z taryfikatorem zagrożone jest mandatem karnym w kwocie od 300 do 500 zł oraz 5 punktami karnymi – komentuje tę sytuację rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Co w takiej sytuacji mają zrobić inni kierowcy, którzy mogliby już ruszać? – W tym wypadku pojazdy, którym włączyło się światło zielone, muszą poczekać, aż skrzyżowanie opuści ostatni pojazd, a kierujący pojazdami osobowymi będą mieli możliwość na bezpieczne kontynuowanie jazdy po zmianie światła na zielone – przypomina Rafał Prokopczyk.

reklama

A gdyby jednak doszło do kolizji, ponieważ kierowca, który miałby zielone światło, wjechałby w TIR-a? – W tym konkretnym przypadku sprawcą ewentualnej kolizji byłby pojazd osobowy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, natomiast kierujący pojazdu ciężarowego lub busa mogliby zostać ukarani za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Należy jednak pamiętać, że każde zdarzenie rozpatrywane jest indywidualnie – komentuje rzecznik KMP Olsztyn.

Wiesz o jakimś zdarzeniu? Poinformuj nas! Napisz, wyślij zdjęcia lub film: redakcja@kureierolsztynski.pl

Tym żyje Olsztyn

reklama
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Brakuje lekarzy i pielęgniarek. Jak region radzi sobie z tym problemem?

Czy sytuacja może się poprawić w najbliższych latach?

Terminal POS jako Twoje centrum dowodzenia

Co naprawdę liczy się przy wyborze?

Jak Jak Najlepiej Wykorzystać Długą Przesiadkę Na Lotnisku

Przesiadka trwająca cztery godziny lub dłużej daje możliwości, których krótsze połączenia po prostu nie oferują.

Handel przedmiotami w CS2: od czego zacząć i które skiny odsprzedawać

Przewodnik po handlu CS2: jak działa rynek, które skiny wybierać i jak unikać błędów. Praktyczne wskazówki dla świadomego podejścia.

Dyskoteka Music Bar w Olsztynie. Nowy klub na starówce otwiera się już w ten weekend

Startuje nowy klub Dyskoteka Music Bar. Otwarcie zaplanowano na 24 kwietnia.

Zdrowe lunche z dowozem w Olsztynie. Lunch&Box przygotowuje je codziennie na świeżo

Lunch&Box oferuje świeżo przygotowany lunch dnia, który powstaje na bieżąco.

Jak zorganizować zieloną szkołę na Mazurach: praktyczny poradnik

Dlaczego Mazury to idealne miejsce na zieloną szkołę?

Herbicydy sklep

Jak dobrać herbicyd do uprawy i zachwaszczenia?

Rola systemów LPR w nowoczesnej logistyce

Jak działa system awizacyjno-przepustkowy w logistyce?

Kremacja w Polsce – przebieg, koszty i najczęstsze pytania rodzin

Przedstawiamy najważniejsze informacje, które pomagają rodzinom podjąć świadomą decyzję.

Robot chirurgiczny w Szpitalu Miejskim w Olsztynie – precyzja i bezpieczeństwo

Od dwóch lat w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie wykonywane są operacje robotyczne usunięcia trzonu macicy u pacjentek z rozpoznaniem nowotworu.

Firmy coraz częściej zamawiają lunche do biura. W Olsztynie działa już taka usługa

Posiłki mogą być przygotowane też na szkolenia i wycieczki szkolne. Lunch&Box wprowadził wygodną ofertę.
reklama
reklama