7 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Czerwone światło nie dla samochodów ciężarowych?

OlsztynCzerwone światło nie dla samochodów ciężarowych?

Niektórzy kierowcy poruszający się po Olsztynie uważają najwyraźniej, że sygnalizacja świetlna ich nie obowiązuje – szczególnie jeśli poruszają się po drodze pojazdem o większych gabarytach.

reklama

Przedstawia to z pewnością sytuacja zarejestrowana na nagraniu z kamery samochodowej, którą przesłał naszej redakcji Czytelnik. Przedstawia ona skrzyżowanie al. Warszawskiej z ul. Tuwima. Jadące od strony centrum samochody – ciężarowy oraz dostawczy – wjechały na nie mimo palącego się dla nich czerwonego światła i dużego natężenia ruchu na ulicach, powodując zagrożenie na drodze. – Kierujący pojazdem ciężarowym oraz busem ewidentnie popełnili wykroczenie drogowe, które zgodnie z taryfikatorem zagrożone jest mandatem karnym w kwocie od 300 do 500 zł oraz 5 punktami karnymi – komentuje tę sytuację rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Uciekając przed policją ukrył się w bagnie

Co w takiej sytuacji mają zrobić inni kierowcy, którzy mogliby już ruszać? – W tym wypadku pojazdy, którym włączyło się światło zielone, muszą poczekać, aż skrzyżowanie opuści ostatni pojazd, a kierujący pojazdami osobowymi będą mieli możliwość na bezpieczne kontynuowanie jazdy po zmianie światła na zielone – przypomina Rafał Prokopczyk.

reklama

A gdyby jednak doszło do kolizji, ponieważ kierowca, który miałby zielone światło, wjechałby w TIR-a? – W tym konkretnym przypadku sprawcą ewentualnej kolizji byłby pojazd osobowy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, natomiast kierujący pojazdu ciężarowego lub busa mogliby zostać ukarani za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Należy jednak pamiętać, że każde zdarzenie rozpatrywane jest indywidualnie – komentuje rzecznik KMP Olsztyn.

Romantyczna podróż 14-latka z Ełku do ukochanej w Warszawie. Zabrakło mu na bilet powrotny

Wiesz o jakimś zdarzeniu? Poinformuj nas! Napisz, wyślij zdjęcia lub film: redakcja@kureierolsztynski.pl

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
G
20 marca 2015 20:39

Wbrew pozorom prawym niekiedy można szybciej niż lewym, uczą uczą spokojnie

jaaa
18 marca 2015 11:51

ale nowośc, standard na tym skrzyżowaniu jak i na wielu innych. odkorkujcie te zapyziałe śmierdzące miasto to bd można jeździć jak człowiek. ciekawe czy jak bd te paskudne tramwaje to będziecie pisali o każdej kolizji związanej z nimi.

Popularne
Ogłoszenia
Romantyczna podróż 14-latka z Ełku do ukochanej w Warszawie. Zabrakło mu na bilet powrotny
Kiedy złość przesłania zdrowy rozsądek. 35-latek wezwał policję po kłótni z sąsiadką